YouTube Trends kwiecień 2016 – Przed ekranami bez zmian

Wiosna na YouTube nie wpłynęła znacząco na aktywność użytkowników. Choć obserwowane przez nas kanały opublikowały o 6% mniej nowych filmów w porównaniu do marca, to użytkownicy częściej “dawali suba” niż miesiąc wcześniej. Liczba nowych subskrypcji wzrosła o 4, 8% w stosunku do marca. Co jeszcze działo się na YouTube w kwietniu? Zapraszamy do lektury najnowszego wydania raportu YouTube Trends przygotowanego przez Sotrender!

Najlepsi w kwietniu w YouTube Trends

Najczęściej wyświetlane wideo - YouTube Trends kwiecień 2016

Najczęściej wyświetlane wideo – YouTube Trends kwiecień 2016

Kwiecień, podobnie jak marzec (i wiele poprzednich miesięcy) upłynął pod znakiem Gangu Albanii. Kolejny singel Popka, Borixona i Alibaby zadebiutował na pierwszym miejscu zestawienia najchętniej oglądanych filmów na polskim YouTube. Na pozostałych miejscach w pierwszej dziesiątce również spotkamy starych znajomych – Akcent i After Party, Gummi Misia – i jedną nowość, piosenkę Zbuka, wydaną przez (cóż za zaskoczenie) Step Records.

Drugi miliard bardzo blisko w YouTubeTrends

Kanały z największą liczbą wyświetleń - YouTube Trends kwiecień 2016

Kanały z największą liczbą wyświetleń – YouTube Trends kwiecień 2016

W Prosto TV mogą już powoli chłodzić szampana. Kanał warszawskiej wytwórni hiphopowej kwiecień zakończył z liczbą 999 975 978 wyświetleń i pewnie zmierza po tytuł drugiego polskiego kanału, którzy przekroczy miliard wyświetleń. Przypomnijmy, że wcześniej udało się to Step Records, wytwórni odpowiedzialnej za sukces Gangu Albanii.

Mierz działania na YouTube w Sotrenderze!Wypróbuj za darmo!

 

Dzieci wróciły do szkoły

Spadek oglądalności Disney Junior Polska - YouTube Trends kwiecień 2016

Spadek oglądalności Disney Junior Polska – YouTube Trends kwiecień 2016

W kwietniu nie było żadnych świat ani długich weekendów, ferii ani innych przerw szkolnych, dzieci spędziły więc mniej czasu przed ekranami niż w marcu. Widać to wyraźnie w statystykach kanałów poświęconych właśnie najmłodszym widzom. Mini Vevo spadło o cztery miejsca w rankingu najchętniej oglądanych kanałów, a Disney Junior Polska zanotowało spadek aż o pięć pozycji, z drugiej na siódmą.

Wydajemy Instagram Trends!

Najpopularniejsze profile w kategorii Modelki i modele

Najpopularniejsze profile w kategorii Modelki i modele

Tak, jak obiecywaliśmy, rozpoczynamy wydawanie kolejnych cyklicznych raportów – Instagram Trends! Tym samym Instagram dołącza do Facebooka, Twittera i YouTube. Z raportu dowiecie się, kto prowadzi najlepsze polskie profile i kto najlepiej angażuje swoją publiczność. W pierwszym wydaniu oprócz danych dla całego polskiego Instagrama, znajdziecie szczegółowe zestawienia dla ośmiu kategorii – Marki, Osoby, Blogerzy i vlogerzy, Handel, Modelki i modele, Moda – marki, Moda – blogi oraz Sportowcy. Zapraszamy do zapoznania sie z raportem!

Zapraszamy do lektury raportu YouTube Trends

Do góry
Do góry

Podobne posty