Rok 2016 na YouTube zaczął się bardzo spokojnie. Polki i Polacy rzadziej spędzali czas w serwisie – średnia liczba wyświetleń filmów z analizowanych kanałów spadła o 7, 5%. Również twórcy kanałów niezbyt dynamicznie rozpoczęli rok – w styczniu analizowane przez nas kanału opublikowały przeciętnie o 7, 1% mniej filmów niż w grudniu. Co jeszcze działo się na YouTube w zeszłym miesiącu? Zapraszamy do lektury najnowszego wydania raportu YouTube Trends przygotowanego przez Sotrendera!

Najpopularniejsza muzyka w YouTube Trends

 

Najczęściej oglądane wideo na YouTube w stycznieu 2016 - YouTube Trends Styczeń 2016

Najczęściej oglądane wideo na YouTube w styczniu 2016

Podobnie jak przed miesiącem, najpopularniejszym wideo miesiąca był teledysk Popka i Matheo “Wodospady”. W dziesiątce najczęściej wyświetlanych filmów znalazł się również inny singel wydany przez Step Records – “Braci się nie traci”. W zestawieniu najpopularniejszych treści na YouTube pojawiły się także trzy piosenki disco polo.

Topowa edukacja w YouTube Trends

 

Najczęściej wyświetlane kanały w kategorii Edukacja w styczniu 2016 - YouTube Trends 2016

Najczęściej wyświetlane kanały w kategorii Edukacja w styczniu 2016

Kanał Topowa Dycha zdominował rankingi kategorii Vlogi – Edukacja. Aż 9 z 10 najczęściej oglądanych filmów w styczniu to zestawienia rozmaitych dziesiątek przygotowanych przez ten kanał. Topowa Dycha znalazła się również na pierwszym miejscu w rankingach aktywności, interaktywności, odsłon oraz liczby komentarzy. W zeszłym miesiącu Topową Dychę zasubskrybowało 32 tys. użytkowników, jest to wzrost o 8% procent i kanał znajduje się na drugim miejscu w zestawieniu pod względem liczby użytkowników.

Mierz działania na YouTube w Sotrenderze!Wypróbuj za darmo!

 

Podsumowanie roku na YouTube

 

Kanały z największą liczbą wyświetleń w 2015 roku - Podsu, owanie roku na YouTube

Kanały z największą liczbą wyświetleń w 2015 roku

YouTube jest jedną z najpopularniejszych platform społecznościowych w Polsce. Z roku na rok powiększa swój zasięg w prawie każdej grupie demograficznej. W Sotrenderze bacznie obserwujemy rozwój platformy w comiesięcznych raportach YouTube Trends oraz analizach poświęconych przyszłości tego medium. Obejrzyjcie infografikę przygotowaną wspólnie z panwizualny.pl. Dowiecie się z niej, kto zaliczył najbardziej spektakularny wzrost, komu ubyło najwięcej subskrybentów, kto był najlepiej oceniany, kto najgorzej oraz czym charakteryzuje się YouTube w Polsce. Zapraszamy do obejrzenia infografiki!

Zapraszamy do lektury najnowszego wydania raportu YouTube Trends!