YouTube w Polsce – podsumowanie 2015 r. [INFOGRAFIKA]

YouTube jest jedną z najpopularniejszych platform społecznościowych w Polsce. Z roku na rok powiększa swój zasięg w prawie każdej grupie demograficznej. W Sotrenderze bacznie obserwujemy rozwój platformy w comiesięcznych raportach YouTube Trends oraz analizach poświęconych przyszłości tego medium. Obejrzyjcie infografikę przygotowaną wspólnie z panwizualny.pl. Dowiecie się z niej, kto zaliczył najbardziej spektakularny wzrost, komu ubyło najwięcej subskrybentów, kto był najlepiej oceniany, kto najgorzej oraz czym charakteryzuje się YouTube w Polsce.

W 2015 roku doczekaliśmy się pierwszego polskiego kanału na YouTube, który przekroczył 1 miliard wyświetleń. To osiągnięcie udało się Step Records, opolskiej wytwórni muzycznej. W zeszłym roku ich teledyski były wyświetlane ponad 600 mln razy. W dużej mierze ten wynik zawdzięczają Gangowi Albanii i Popkowi, którzy całkowicie zdominowali YouTube w ubiegłym roku. Pamiętacie dominację SA Wardęgi w roku 2014? Ta była jeszcze większa. W dziesiątce najczęściej wyświetlanych wideo w ubiegłym roku Gang Albanii pojawił się aż czterokrotnie!

Warto zauważyć, że scena vlogerska bardzo szybko się profesjonalizuje. Vlogerzy bardzo mocno angażują swoje społeczności, co widać w zestawieniach najbardziej lubianych kanałów. Cała piątka to młodzi vlogerzy gamingowi. Dwa z tych kanałów – Rezigiusz i Gimper – dostały w 2015 roku również najwięcej kciuków w dół, co wynika nie tylko z ich popularności, ale także z faktu, że ich treści wzbudzają największe emocje.

Youtube w 2015 roku [INFOGRAFIKA]

Youtube w 2015 roku [INFOGRAFIKA]

Mierz działania na YouTube w Sotrenderze!Wypróbuj za darmo!

 

Do góry
Do góry

Podobne posty