Na początku nowego roku administratorzy stron na Facebooku komunikowali się rzadziej, ale skuteczniej. W styczniu analizowane przez nas strony opublikowały o 2% mniej postów niż w grudniu. Jednocześnie wszystkie wskaźniki zaangażowania wzrosły – liczba polubień postów o 10%, udostępnień o 7%, a komentarzy o 3%. Gratulujemy wszystkim wysokiej skuteczności w angażowaniu społeczności Facebooka.

Co jeszcze działo się na Facebooku w styczniu? Zapraszamy do lektury najnowszego raportu Fanpage Trends przygotowanego przez Sotrender!

Wsparcie dla Artura Szpilki

Choć Artur Szpilka przegrał przez nokaut walkę o pas mistrzowski federacji WBC z Deontayem Wilderem, fani nie odwrócili się od polskiego boksera. Wręcz przeciwnie, w styczniu stronę Szpilki na Facebooku polubiło 149 tysięcy użytkowników, a ona sama stała się najbardziej angażującą stroną miesiąca wśród stron polskojęzycznych. W kategorii Sport Artur Szpilka zanotował awanse we wszystkich rankingach i znalazł się na czele zestawienia pod względem interaktywności.

Najbardziej angażujące strony w kategorii Sport - Fanpage Trends styczeń 2016

Najbardziej Najbardziej angażujące strony w kategorii Sport – Fanpage Trends styczeń 2016

Mierz działania na na Facebooku w Sotrenderze!Wypróbuj za darmo!

 

Podsumowanie roku na Facebooku

 

Najwięcej postów użytkowników w 2015 roku - podsumowanie roku na Facebooku

Najwięcej postów użytkowników w 2015 roku – podsumowanie roku na Facebooku

W ubiegłym roku marki obecne na Facebooku zmuszone ciągle spadającym zasięgiem organicznym coraz częściej korzystały z płatnej komunikacji. Już 31% całkowitego zasięgu polskich stron to zasięg płatny. Komunikacja na Facebooku coraz częściej staje się jednym z najważniejszych elementów strategii marketingowej marek. Również tych mniejszych. Dlatego w Sotrenderze nadal wiele analiz poświęcamy gigantowi z Menlo Park. Jak wyglądał Facebook w Polsce w 2015 roku? Zapraszamy do obejrzenia infografiki przygotowanej wspólnie z PanWizualny.pl, na której podsumowaliśmy najważniejsze fakty związane z komunikacją na Facebooku w minionym roku.

Najważniejsze analizy Sotrendera z ubiegłego roku

Częstotliwość postowania stron z kategorii Media i Marki

Częstotliwość postowania stron z kategorii Media i Marki

2015 rok obfitował w nasze analizy i raporty. Oprócz comiesięcznych zestawień Fanpage Trends, Twitter Trends oraz YouTube Trends przygotowaliśmy liczne analizy dotyczące rozmaitych aspektów komunikacji w social media. Zajmowaliśmy się tak różnymi tematami jak kampanie wyborcze, rola mediów społecznościowych w branży wydawniczej, czy siódma część Gwiezdnych Wojen (mamy w firmie kilku zagorzałych fanów sagi). Przed Wami najciekawsze analizy przeprowadzone przez Sotrendera w 2015 roku.

Zapraszamy do lektury najnowszego wydania Fanpage Trends!