Facebook w Polsce – podsumowanie 2015 r. [INFOGRAFIKA]

W ubiegłym roku marki obecne na Facebooku zmuszone ciągle spadającym zasięgiem organicznym coraz częściej korzystały z płatnej komunikacji. Już 31% całkowitego zasięgu polskich stron to zasięg płatny. Komunikacja na Facebooku coraz częściej staje się jednym z najważniejszych elementów strategii marketingowej marek. Również tych mniejszych. Dlatego w Sotrenderze nadal wiele analiz poświęcamy gigantowi z Menlo Park. Jak wyglądał Facebook w Polsce w 2015 roku? Zapraszamy do obejrzenia infografiki przygotowanej wspólnie z PanWizualny.pl, na której podsumowaliśmy najważniejsze fakty związane z komunikacją na Facebooku w minionym roku.

Najczęściej z możliwości promowania postów i stron korzystały strony z kategorii Telekomunikacja (66% zasięgu kategorii w grudniu 2015 to zasięg płatny) oraz E-commerce i IT/Elektronika. Najrzadziej – strony z kategorii Blogi i Ludzie, które swoją komunikację opierają nadal na treściach wirusowych.

Innym efektem spadku zasięgu organicznego jest postępująca profesjonalizacja komunikacji na Facebooku. Dzięki odpowiedniemu targetowaniu komunikacji można bez większych problemów dotrzeć do pożądanej grupy odbiorców. Coraz większą rolę odgrywa również odpowiednie profilowanie komunikatów. W Sotrenderze doskonale zadajemy sobie sprawę z nowych potrzeb marketerów, dlatego w 2015 wprowadziliśmy nowe funkcje narzędzia – badanie negatywnych opinii, analizę płatnych postów konkurencji, badanie zainteresowań fanów marki oraz zupełnie odmieniliśmy moduł porównania konkurencji.

Coraz większą rolę na Facebooku odgrywa obsługa klienta. Klienci wybierają ten kanał coraz częściej, by skontaktować się z firmą w przypadku problemów z usługami. Najwięcej pracy mieli pod tym względem, podobnie, jak i w zeszłym roku administratorzy stron telekomów. To oni także najszybciej odpowiadali na posty użytkowników. Co ciekawe, w ubiegłym roku użytkownicy napisali ponad 10 tysięcy postów na stronie Piotra ‘Izaka’ Skowyrskiego.

Podsumowanie roku 2015 na Facebooku [INFOGRAFIKA]

Podsumowanie roku 2015 na Facebooku

Mierz działania na na Facebooku w Sotrenderze!Wypróbuj za darmo!

 

Do góry
Do góry

Podobne posty