Zdarza się, że nasze działania w mediach społecznościowych nie przynoszą spodziewanych przez nas efektów. Czasem użytkownicy nie reagują na komunikację tak entuzjastycznie, jak byśmy chcieli. W Sotrenderze wiemy, że lepiej zapobiegać kryzysom niż je rozwiązywać i dlatego wprowadzamy zupełnie nową funkcję, która pozwoli Wam szybko reagować na negatywne reakcje użytkowników.

Zacznijmy od odpowiedzi na pytanie:

Czym są negatywne reakcje na Facebooku?

Możemy podzielić je na następujące typy:

  • ukrycie postu
  • ukrycie wszystkich postów Strony
  • zgłoszenie spamu
  • wycofanie polubienia Strony
Negative feedback znajdziesz w zakładce Zaangażowanie

Negative feedback znajdziesz w zakładce Zaangażowanie

Każda z tych czynności prowadzi do zmniejszenia liczby użytkowników, do których dociera Twoja komunikacja. To również ważny sygnał, że pewną treść opublikowaną przez Twoją stronę użytkownicy postrzegają jako niepotrzebną, irytującą lub szkodliwą. Od dziś możesz śledzić negatywne reakcje użytkowników i reagować już na pojedyncze oznaki niezadowolenia. Negative feedback znajdziesz w sekcji zaangażowanie w panelu Sotrendera. Pamiętaj, że możesz korzystać z tej funkcji, jedynie mając dostęp do danych Facebook Insights.

Negatywne opinie w Sotrenderze

Negatywne reakcje w Sotrenderze

Na wykresie zobaczysz, kiedy Twoja komunikacja wywołała negatywne emocje, jakie rodzaje negatywnych reakcji zostawiali użytkownicy oraz łatwo sprawdzisz, jakie treści wtedy publikowałeś. Pomoże Ci to odnalezienie potencjalnych źródeł niezadowolenia użytkowników.

Mierz swoje działania w social media!

W narzędziu sprawdzisz, ilu użytkowników dziennie negatywnie zareagowało na Twoją komunikację, jaki procent fanów stanowią oraz jakie posty publikowałeś wybranego dnia. Wiedza, dlaczego użytkownicy ukrywali Twoje posty (lub, co gorsza, oznaczali jako spam) pomoże Ci przygotować dużo lepsze treści, dostosowane do Twojego targetu oraz poskutkuje zwiększeniem zasięgu.

Analiza reakcji użytkowników

Uzupełnieniem powyższego wskaźnika jest wprowadzenie w lutym 2018 roku pogłębionej analizy wszystkich reakcji użytkowników.

Reakcje użytkowników w czasie, sotrender

Reakcje użytkowników w czasie


Artykuł aktualizowany w lutym 2018 roku.