YouTube Trends grudzień 2015 – Powrót Króla

W grudniu Polacy chętniej spędzali czas wolny na YouTube, co prawdopodobnie wynikało ze świąteczno-noworocznego odpoczynku. Średnia liczba wyświetleń filmów opublikowanych przez analizowane przez nas kanały wzrosła o 7, 5% w stosunku do listopada. Wzrosty odnotowaliśmy również we wskaźnikach zaangażowania – ogólna liczba nowych subskrypcji wzrosła o 14, 6%. Co jeszcze działo się na YouTube w grudniu? Zapraszamy do lektury raportu YouTube Trends przygotowanego przez Sotrendera!

Czy z gangiem, czy bez – Popek najlepszy jest w YouTube Trends

Najczęściej oglądane wideo w grudniu - YouTube Trends

Najczęściej oglądane wideo w grudniu – YouTube Trends

Paweł Rak, znany lepiej jako Popek zdominował nasze raporty w ubiegłym roku jako członek Gangu Albanii. Jednak od września teledyski Gangu nie pojawiały się w czołówce najchętniej oglądanych filmów na YouTube. Końcówka roku znów należała do Popka, tym razem jako artysty solowego. Dwa teledyski samozwańczego Króla Albanii znalazły się na samym szczycie najczęściej oglądanych wideo w grudniu. Pierwszy z nich zapowiada solową płytę artysty, a drugi kompilację przygotowaną przez Step Records, wydawcę m.in. Gangu Albanii.

Step Records z miliardem wyświetleń

 

Najwięcej odsłon - kanały polskojęzyczne

Najwięcej odsłon – kanały polskojęzyczne

Kanał Step Records jest pierwszym z obserwowanych przez Sotrendera polskojęzycznych kanałów, który przekroczył miliard wyświetleń. Dużą rolą w tym osiągnięciu miał właśnie Gang Albanii i Popek. Również w grudniu produkcje Step Records były najczęściej wyświetlane na YouTube – ponad 62 mln razy. Jednak w przypadku innych ważnych kategorii – zaangażowania i aktywności – muszą uznać wyższość vlogerów gamingowych, których mocną stroną zawsze było budowanie społeczności.

Mierz działania na YouTube w Sotrenderze!Wypróbuj za darmo!

 

Ponki na fali w YouTube Trends

Najszybciej rosnące kanały w gruniu 2015 wg YouTube Trends

Najszybciej rosnące kanały w grudniu 2015 wg YouTube Trends

Najszybciej rosnącym kanałem pod koniec ubiegłego roku był rozrywkowy kanał Ponki. W grudniu zyskał ponad 54 tysiące nowych subskrybentów. Przełożyło się to na awans w ogólnych rankingach aktywności, interaktywności oraz liczby ocen filmów. Ponki awansował również w swojej podstawowej kategorii – rozrywkowych vlogów, a wszystko to dzięki filmowi “Czego nie mówić podczas rozmowy o pracę”.

Sylwester 2015 według YouTube

Najlepsze teledyski

Najlepsze teledyski

Czym byłaby dobra impreza sylwestrowa bez odpowiedniej muzyki? W celu skompilowania najlepszej playlisty na ostatnią noc w roku, postanowiliśmy sięgnąć po zbiorową mądrość ludu. Zaprzęgliśmy do pracy nasze algorytmy i analityków, by wybrać 40 najpopularniejszych polskich piosenek mijającego roku. Zobaczcie przy jakiej muzyce bawili się Polacy w 2015 roku!

Zapraszamy do lektury raportu YouTube Trends!

Do góry
Do góry

Podobne posty