Twitter Trends grudzień 2015 – niespokojny koniec roku

Ostatni miesiąc roku obfitował w wiele wydarzeń. Analizowane przez nas profile opublikowały w grudniu o 0, 65% więcej tweetów niż miesiąc wcześniej, a użytkownicy dużo chętniej angażowali się w komunikację – liczba retweetów wzrosła o 11%, a średnia liczba polubień tweetów aż o 35%. Najpopularniejszy temat? Zdecydowanie polityka! A co jeszcze działo się na Twitterze w grudniu? Zapraszamy do lektury raportu Twitter Trends przygotowanego przez Sotrendera!

Polityka zdominowała Twitter Trends

Najpopularniejsze hashtagi - Twitter Trends grudzień 2015

Najpopularniejsze hashtagi – Twitter Trends grudzień 2015

Na Twitterze polityka zawsze jest popularnym tematem, jednak tak jednostronnego miesiąca nie obserwowaliśmy od majowych wyborów prezydenckich. Trzy najpopularniejsze hashtagi miesiąca to #KOD, #PiS i #TK. Warto zauważyć, że polityka dominowała na przestrzeni całego miesiąca, a nie tylko kilku dni. Bardzo wyraźnie widać to w najczęściej używanych hashtagach każdego grudniowego dnia. Tylko sześć dni nie było zdominowanych przez politykę. Wśród nich 9 grudnia – dzień ogłoszenia koncertu Justina Biebera w Polsce. Jak widać, na niektórych nie ma mocnych :).

Najbardziej angażujące profile - Twitter Trends grudzień 2015

Najbardziej angażujące profile – Twitter Trends grudzień 2015

 

Politycznej zawierusze musiał ulec za to gigant polskiego Twittera, Dawid Kwiatkowski. Idol nastolatek w kategorii najbardziej angażujących profili polskojęzycznych spadł z pierwszego na siódme miejsce. Podium w tej kategorii w grudniu zajęli dziennikarze zajmujący się polityką – Tomasz Lis, Cezary Gmyz i Samuel Pereira.

Mierz działania na Twitterze w Sotrenderze!Wypróbuj za darmo!

 

Ryszard Petru i jego partia Nowoczesna uplasowali się w pierwszej piętnastce najczęściej wspominanych profili w grudniowych Twitter Trends. Użytkownicy Twittera od lidera opozycji częściej wspominali jedynie blogerkę polityczną, katarynę. Petru znalazł się wysoko również w naszych rankingach aktywności oraz zaangażowania.

Święta w Twitter Trends

Najlepsze tweety - Twitter Trends grudzień 2015

Najlepsze tweety – Twitter Trends grudzień 2015

 

Jedną z niewielu okazji, by odpocząć od polityki, były święta. Trzy najpopularniejsze tweety miesiąca to życzenia od Andrzeja Dudy, Roberta Lewandowskiego i  Łukasza Fabiańskiego. 24 grudnia najpopularniejszym hashtagiem dnia była #Wigilia, ale #BożeNarodzenie musiał ustąpić #Poland już następnego dnia. Honorata Skarbek, popularna piosenkarka, wydała nowy, świąteczny singel i zmieniła nazwę profilu na Święta cały rok. Święta w swojej kampanii marketingowej dobrze wykorzystał Tymbark, ich hashtag #dajcosodsiebie był najczęściej używany 6. i 18. dnia miesiąca.

Zapraszamy do lektury najnowszego wydania raportu Twitter Trends!

 

 

Do góry
Do góry

Podobne posty