Twitter Trends Październik 2015 – miesiąc wyborów i piłki nożnej

Nie mogło być inaczej. Jak zwykle tętniący echem bieżących wydarzeń Twitter, również w październiku stanowił odbicie emocji jego użytkowników, tym razem związanych głównie z piłką nożną oraz wyborami parlamentarnymi. W związku z tym, październikowe tweety otrzymywały o ponad 6% więcej dodań do ulubionych w stosunku do tych opublikowanych przed miesiącem. Co jeszcze działo się w październiku na Twitterze w Polsce? Zapraszamy do lektury raportu Twitter Trends przygotowanego przez Sotrender.

Z ziemi polskiej do Francji

W październiku byliśmy świadkami historycznego momentu w historii polskiej piłki – awansu naszej reprezentacji do mistrzostw Europy we Francji. Hashtag #POLIRL nawiązujący do meczu, w którym Polacy 2:1 pokonali reprezentację Irlandii stał się tym samym trzecim najpopularniejszym hashtagiem miesiąca i został użyty ponad 2 tys. razy. Dobrą passę na Twitterze kontynuuje także kapitan polskiej drużyny, Robert Lewandowski. W październiku jego profil był najszybciej rosnącym profilem na Twitterze w Polsce i zyskał ponad 34 tys. nowych obserwujących, co stanowiło wzrost o ponad 14%. Lewandowski był również autorem drugiego najpopularniejszego tweeta miesiąca, chociaż w ogólnym zestawieniu najbardziej angażujących profili polskojęzycznych spadł o 6 pozycji.

Najszybciej rosnące profile w październiku wg Twitter Trends przygotowanych przez Sotrender

Najszybciej rosnące profile w październiku wg Twitter Trends

Prezydent nie angażuje

Październik był stosunkowo kiepskim miesiącem dla Andrzeja Dudy. Profil prezydenta co prawda stabilnie rośnie – w październiku przybyło mu ponad 23 tys. nowych obserwujących, co stanowiło wzrost o ponad 17%, ale publikowane przez Dudę tweety nie angażują już tak, jak kiedyś. W konsekwencji profil prezydenta zanotował spadek o 3 pozycje w zestawieniu najbardziej angażujących profili polskojęzycznych i o 7 miejsc w rankingu najczęściej wspominanych profili polskojęzycznych. Na otarcie łez pozostaje fakt, że prezydent był autorem najpopularniejszego tweeta miesiąca, chociaż nie nawiązywał on do polityki, a właśnie do zwycięstwa polskiej reprezentacji i awansu do mistrzostw Europy.

Najlepszy tweet października wg Twitter Trends przygotowanych przez Sotrendera

Najlepszy tweet października wg Twitter Trends

Mierz działania na Twitterze w SotrenderzeWypróbuj za darmo!

Czas decyzji w Twitter Trends

Można się domyślać, że październikowy wzrost liczby opublikowanych przez profile polskojęzyczne tweetów, to właśnie zasługa dyskusji związanych z ubiegłomiesięcznymi wyborami parlamentarnymi. Hashtagi nawiązujące do wyborów: #wybory oraz #debata zostały użyte w październiku odpowiednio ponad 3, 7 tys. oraz ponad 3, 3 tys. razy. Dużą popularnością cieszył się również hashtag #PiS. Z kolei profil Prawa i Sprawiedliwości był trzecim najczęściej wspominanym profilem miesiąca, z liczbą wzmianek ponad 14, 4 tys. Jednocześnie profil zwycięskiej partii awansował o 6 miejsc w zestawieniu najbardziej angażujących profili polskojęzycznych i plasuje się obecnie na 7 pozycji. Nie da się zauważyć także awansu o 9 miejsc w rankingu według liczby aktywności. W efekcie Prawo i Sprawiedliwość jest obecnie liderem niemal wszystkich rankingów w kategorii „Partie i politycy”.

Najpopularniejsze hashtagi października wg Twitter Trends

Najpopularniejsze hashtagi października wg Twitter Trends

Zapraszamy do lektury październikowego wydania raportu Twitter Trends!

 

Do góry
Do góry

Podobne posty