Na Twitterze zapanowała atmosfera wakacyjnego rozleniwienia. Profile polskojęzyczne opublikowały aż o 8% mniej tweetów niż dwa miesiące wcześniej, a średnia liczba retweetów na wpis spadła aż o 38%. Z kolei liczba obserwujących poszczególnych profili w lipcu wzrastała o 32% wolniej niż w maju. Największą popularnością w lipcu cieszyły się tweety, w których pojawiła się wzmianka dotycząca prezydenta (jeszcze wówczas) elekta Andrzeja Dudy, który zebrał najwięcej retweetów w stosunku do liczby opublikowanych tweetów. Co jeszcze działo się na Twitterze w minionym miesiącu? Zapraszamy do lektury najnowszego wydania raportu Twitter Trends przygotowanego przez Sotrender.

Tweety spod sceny i ze stadionów w Twitter Trends

Jak zwykle, również w lipcu na Twitterze głośnym echem odbijały się bieżące wydarzenia kulturowe i sportowe. Profil Open’er Festivalu został autorem drugiego najlepszego tweeta w kategorii muzyka oraz piątego najlepszego tweeta w całym raporcie. Awansował też o 6 pozycji w zestawieniu najbardziej angażujących profili muzycznych, plasując się tym samym na 3. miejscu zestawienia. Z kolei Lechia Gdańsk, mimo porażki z Juventusem Turyn w Super Meczu, awansowała aż o 20 pozycji w zestawieniu najbardziej angażujących oraz o 10 miejsc w zestawieniu najczęściej wspominanych profili sportowych. Bieżące wydarzenia jak zwykle znalazły odzwierciedlenie również w najpopularniejszych hashtagach miesiąca.

Najpopularniejsze hashtagi na Twitterze w Polsce w lipcu 2015

Najpopularniejsze hashtagi na Twitterze w Polsce w lipcu 2015

Mierz działania na Twitterze z SotrenderemWypróbuj za darmo!

Największe wzrosty i spadki w lipcu

Które profile zyskały w minionym miesiącu najwięcej obserwujących? Aż 46 tys. nowych followersów przybyło profilowi Twitter po polsku. Drugi pod względem przyrostu liczby obserwujących był Robert Lewandowski, którego profil w lipcu zaczęło śledzić ponad 22, 5 tys. nowych osób. Lewandowski zebrał w lipcu również najwięcej polubień pod tweetem, w którym życzył powodzenia w nowym klubie Bastianowi Schweinsteigerowi.

Najlepszy tweet Roberta Lewandowskiego w Twitter Trends

Najlepszy tweet Roberta Lewandowskiego w Twitter Trends

Tweeta dodało do ulubionych aż 4, 2 tys. osób, podczas gdy tweety piłkarza zdobywały w lipcu przeciętnie 3, 9 tys. aktywności. Na trzecim miejscu pod względem wzrostu liczby obserwujących uplasował się z kolei profil MTV Polska, któremu przybyło 18, 8 tys. nowych obserwujących. Mniejszymi szczęśliwcami okazali się w lipcu Czesław Mozil, IT Tech Blog oraz Cafe Futbol FanPage, które straciły w minionym miesiącu najwięcej – odpowiednio 71, 36 i 19 obserwujących

Zapraszamy do lektury najnowszego wydania raportu Twitter Trends!