YouTube Trends Czerwiec 2015 – wielki powrót SA Wardęgi

Początek lata najwyraźniej odciągnął Polaków od ekranów. W czerwcu liczba subskrypcji analizowanych przez Sotrender kanałów wzrosła jedynie o 1.08 mln i jest to wynik o 43.5% gorszy niż w maju. Uczestniczka show “The Voice of Poland”, Sarsa, zajęła pierwsze miejsce wśród najchętniej oglądanych wideo, detronizując tym samym Gang Albanii, który w zeszłym miesiącu okupował calutkie podium. Jednak mimo zmiany lidera zestawienia, pozycja Gangu Albanii na YouTube nadal jest niezagrożona – w rankingu najchętniej oglądanych filmów czerwca znalazło się aż 5 wideo grupy. Co jeszcze wydarzyło się na YouTube w czerwcu? Zapraszamy do lektury najnowszego wydania raportu YouTube Trends przygotowanego przez Sotrender!

Wardęga wraca na salony YouTube Trends

Długo czekaliśmy na ten moment. SA Wardęga w końcu zaprezentował dwie nowe produkcje. Obie związane są z premierą czwartej części serii Park Jurajski – Jurassic World. Jeden z filmów – “Chris Pratt Dinosaurs Prank (SA Wardega)” –  wystrzelił na sam szczyt popularności w czerwcu. Nieprzypadkowo, ponieważ Wardęga postanowił wkręcić Chrisa Pratta, odtwórcę głównej roli w Jurassic World. A jak to najlepiej zrobić? Za pomocą wielkich sztucznych gadów. Et voila, produkcja Wardęgi stała się drugim najchętniej oglądanym filmem w ubiegłym miesiącu. Trochę mniejszy sukces odniósł film z dinozaurowego wkręcania zwykłych ludzi. Patrząc na wyniki poprzednich filmów najpopularniejszego polskiego youtubera, wieścimy jednak dinozaurom dominację w nadchodzących miesiącach, jako że już w czerwcu Wardęga awansował dzięki nim o 8 pozycji w zestawieniu względem odsłon wszystkich kanałów polskojęzycznych oraz o 15 pozycji w rankingu względem interaktywności.

 

YouTube Trends - najchętniej oglądane wideo w czerwcu

YouTube Trends – najchętniej oglądane wideo w czerwcu

YouTube w rytmie hip hopu

Na muzycznej części polskiego YouTube’a zdecydowanie dominuje hip hop. Wśród największych kanałów aż 9 to profile rapowych wydawców, a w dziesiątce najchętniej oglądanych teledysków tylko jeden nie ma związku z hip hopem. To teledysk Sarsy, który zajmuje miejsce na najwyższym stopniu podium. Również w innych rankingach dominacja hip hopu jest niezaprzeczalna. Oraz oczywiście wydawcy Gangu Albanii, wytwórni Step Records, która zajmuje pierwsze miejsce pod wzgledem aktywności, liczby subskrybentów, liczby odsłon, aktywności, interaktywności i liczby ocen. Jedynie pod względem liczby odsłon muszą uznać wyższość ProstoTV.

 

Mierz działania na YouTube z SotrenderemWypróbuj za darmo!

YouTube Trends - najchętniej oglądane wideo muzyczne w czerwcu

YouTube Trends – najchętniej oglądane wideo muzyczne w czerwcu

Automatyczne raporty PDF w Sotrenderze

Przypominamy, że w Sotrenderze możecie przygotować profesjonalne i obszerne raporty dotyczące działań na YouTube. Raporty można personalizować, dodając zdjęcia i logotypy. Samodzielnie wybieracie okres analizy i zmienne, których omówienie znajdzie się w dokumencie.

Wskazówki - automatyczne raporty dla YouTube Sotrender

Wskazówki – automatyczne raporty dla YouTube

Możecie użyć ich, by pod koniec miesiąca przygotować raport dla klientów lub przełożonych. Bazą raportów mogą być dane dzienne, tygodniowe lub miesięczne, podobnie, jak w przypadku raportów dla Facebooka i Twittera. Co najważniejsze, aby wygenerować raport, wystarczy tylko kilka kliknięć i dosłownie minuta wolnego czasu.

Zapraszamy do lektury czerwcowego wydania raportu YouTube Trends!

Do góry
Do góry

Podobne posty