Twitter Trends Czerwiec 2015 – miesiąc dominacji muzycznych hashtagów

Podobnie jak w przypadku YouTube, na którym w czerwcu zanotowaliśmy znacznie mniejszą niż w poprzednim miesiącu liczbę nowych subskrypcji kanałów, również na Twitterze w ubiegłym miesiącu panował mniejszy ruch. Administratorzy profili opublikowali o blisko 9% mniej tweetów niż w maju, natomiast liczba retweetów spadła aż o 34%. Jednocześnie profilom przybyło o 27% mniej nowych obserwujących niż w maju. Co jeszcze działo się na Twitterze w czerwcu? Zapraszamy do lektury najnowszego wydania raportu Twitter Trends przygotowanego przez Sotrender!

#PolskaKochaJanoskians

O tym, że  gwiazdy muzyki młodzieżowej doskonale radzą sobie na Twitterze nie trzeba nikomu mówić, a czerwcowe wydanie Twitter Trends tylko potwierdza tę tendencję. Początek miesiąca na Twitterze w Polsce został kompletnie zdominowany przez zespół The Janoskians, który zagra we wrześniu dwa koncerty w naszym kraju. W dwa pierwsze dni miesiąca hashtag #PolskaKochaJanoskians został użyty aż ponad 1, 6 tys. razy. Wiadomość o koncercie Australijczyków przyczyniła się także do sukcesu profilu Vevo Polska, autora najlepszego tweeta czerwca, który zebrał  ponad 2 tys. retweetów oraz ponad 6 tys. dodań do ulubionych.

Twitter Trends Czerwiec 2015 - najlepsze tweety w czerwcu

Twitter Trends Czerwiec 2015 – najlepsze tweety w czerwcu

Pod względem popularności hashtagi związane z The Janoskians wręcz zmiażdżyły wszystkie inne. Kolejne względem częstości użycia hashtagi w czerwcu, które zdominowały tweety 28. i 29. dnia miesiąca, również odnosiły się do gwiazdy muzyki, tym razem Lodoviki Comello. Tagi #LodoLive2015Warszawa oraz #LodoLive2015 zostały w tych dniach użyte odpowiednio 414 i 481 razy. Comello z kolei przyczyniła się do popularności tweeta opublikowanego przez Sony Music Poland, który zajął 3. miejsce w zestawieniu najpopularniejszych wpisów opublikowanych w czerwcu przez marki.

Twitter Trends Czerwiec 2015 - najlepsze tweety marek

Twitter Trends Czerwiec 2015 – najlepsze tweety marek


Mierz działania na Twitterze z SotrenderemWypróbuj za darmo!

Kto zyskał, a kto stracił w czerwcu?

Które profile odnotowały w ubiegłym miesiącu największe spadki i wzrosty? Najwięcej, bo ponad 12 tys. obserwujących stracił Kamil Grosicki (prawdopodobną przyczyną tak dużego spadku było włamanie hakerów na konto).  Na drugim miejscu wśród profili, które straciły w czerwcu najwięcej był profil Angela Pereza Garcii, któremu ubyło 280 fanów. Najwięcej, bo aż 50 tys. nowych obserwujących zyskał natomiast profil Twitter po polsku. Drugi był tvn24, któremu przybyło ponad 30, 8 tys. nowych obserwujących a trzeci – były minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski, który zyskał niemal 22 tys. nowych obserwujących na Twitterze.

Zapraszamy do lektury czerwcowego wydania raportu Twitter Trends!

Do góry
Do góry

Podobne posty