Twitter Trends Marzec 2015 – Zaćmienie Słońca, Justin Bieber i Celebrity Splash

Polski Twitter w marcu jak zawsze żywo i szybko reagował na ważne wydarzenia. Widać to wyraźnie w najpopularniejszych hashtagach danego dnia. Miesiąc rozpoczął się od świętowania urodzin Justina Biebera, a #BieberRoast został najczęściej używanym znacznikiem marca. Twitterowicze cieszyli się nowootwartą drugą linią warszawskiego metra, obserwowali zaćmienie Słońca oraz komentowali wpadkę znanego prezentera. Nie obyło się oczywiście bez polityki, jako że wybory prezydenckie zbliżają się coraz szybszym krokiem. Andrzej Duda zorganizował Tweet Up, Paweł Kukiz pytał, czy Polska potrafi się zmienić, a Bronisław Komorowski ogłosił, że chce Polski racjonalnej. Co jeszcze wydarzyło się w marcu na Twitterze w Polsce? Zapraszamy do lektury marcowego wydania Twitter Trends przygotowanego przez Sotrender!

Real Users Twittera marzec 2015 - Twitter Trends

Real user Twittera – Twitter Trends marzec 2015

Na Dawida Kwiatkowskiego nie ma mocnych

Idol nastolatek poznał tajniki komunikacji na Twitterze zdecydowanie najlepiej ze wszystkich aktywnych w tym serwisie Polaków. 98 ze 100 najlepszych tweetów marca było właśnie jego autorstwa (w tym 9 z pierwszej dziesiątki). Jego profil jest najczęściej wspominany przez innych użytkowników i z ponad 24 tysiącami @ zostawia w tyle nawet niezwykle aktywnych polityków i dziennikarzy. Hashtag #popandrolltour związany z trasą koncertową promującą najnowsze wydawnictwo muzyka był najczęściej używanym tagiem 30. marca. Każdy tweet Kwiatkowskiego rozchodzi się bardzo szeroko po Twitterze. Nic dziwnego, że stał się wzorem do naśladowania. W marcu śladem Dawida poszła Honorata Skarbek, która zmieniła swoją nazwę użytkownika na Damy Radę – tytuł jej najnowszego singla. Taki sposób promocji nowych piosenek zapoczątkował na polskim Twitterze właśnie Kwiatkowski.

Najczęściej wspominane profile - Twitter Trends marzec 2015

Najczęściej wspominane profile – Twitter Trends marzec 2015

Mierz działania na Twitterze z SotrenderemDowiedz się więcej!

Kampania wyborcza na piątym biegu

Na dwa miesiące przed wyborami, kandydaci do najważniejszego urzędu w państwie intensyfikują komunikację. Profil Bronisława Komorowskiego zanotował awans o 33 miejsca w rankingu najbardziej angażujących profili na polskim Twitterze, jednak nadal przegrywa w tej kategorii z profilem kandydata Prawa i Sprawiedliwości – Andrzeja Dudy. Kandydat Duda postanowił zaktywizować użytkowników Twittera, organizując Tweet Up, co z pewnością miało wpływ na jego wysokie pozycje w rankingach najczęściej wspominanych profili. Skutecznie z Twittera korzysta również Paweł Kukiz, w rankingu najbardziej angażujących profili politycznych w marcu uplasował się zaraz za podium. Jeszcze w tym tygodniu na naszym blogu opublikujemy bardziej szczegółową analizę aktywności kandydatów w mediach społecznościowych.

Najbardziej angażujący w kategorii Politycy i Partie - marzec 2015

Najbardziej angażujący w kategorii Politycy i Partie – Twitter Trends marzec 2015

Pokłosiem zwiększonej aktywności ubiegających się o urząd prezydenta jest większe ożywienie wśród dziennikarzy zajmujących się polityką. Tweetowali częściej, częściej także wdawali się w dyskusje z innymi użytkownikami, co przełożyło się na zmiany w rankingach. W marcu dziennikarze polityczni zajęli piewsze pięć miejsc w rankingach najbardziej angażujących profili. Duży awans zanotował profil Cezarego Gmyza, jednak jest to częściowo efekt jego tweetów na temat katastrofy samolotu GermanWings.

Najczęściej wspominani dziennikarze na Twitterze - Twitter Trends marzec 2015

Najczęściej wspominani dziennikarze na Twitterze – Twitter Trends marzec 2015

Już za chwilę automatyczne raporty dla Twittera

Już za kilka dni w Sotrenderze dostępna będzie nowa funkcja – automatyczne raporty PDF dla Twittera. Tak jak w przypadku raportów dla Facebooka, raporty dla profili na Twitterze będzie można przygotować wykonując zaledwie kilka kliknięć. Nadadzą się idealnie, by na koniec miesiąca przygotować zestawienie wyników dla klientów lub przełożonych. W pełni dopasowane do potrzeb użytkowników, pozwolą zaoszczędzić czas, a zawarte w nich wskazówki optymalizacyjne umożliwią poprawę wyników w kolejnym okresie. Już nie możemy sie doczekać momentu, w którym je Wam zaprezentujemy!

Tymczasem zapraszamy do lektury marcowego wydania raportu Twitter Trends!

Do góry
Do góry

Podobne posty