Fanpage Trends Październik 2014 – miesiąc przedwyborczego pluszu

O ile sukces Wardęgi na YouTube nie miał żadnego przełożenia na wzrost jego popularności na Twitterze, o tyle na Facebooku zmienił sporo. Prankster zyskał w ubiegłym miesiącu aż 134 tys. fanów, a jego profil był najszybciej rosnącą stroną w ciągu miesiąca. Zapraszamy do lektury kolejnego wydania raportu Fanpage Trends, które prezentujemy w zupełnie odmienionej formule i z dodatkowymi rankingami dotyczącymi “Obsługi klienta”!


“Obsługa klienta “ w Fanpage Trends

Tak jak YouTube i Twitter Trends, tak i raport Fanpage Trends przeszedł w tym miesiącu gruntowne odświeżenie, zwłaszcza wizualne. Oprócz oczywistej zmiany kolorów okładek i wyglądu rankingów, które są teraz bardziej przejrzyste i przyjemniejsze dla oka, metamorfozę przeszła także infografika. Od teraz prezentujemy ją w formie dwustronicowej, dzięki czemu mogliśmy zmienić również sposób prezentacji najlepszych treści miesiąca. Z kolei w zestawieniach dla poszczególnych kategorii zagościł nowy rodzaj rankingów – tym razem biorący pod uwagę szybkość i jakość prowadzonej przez strony “Obsługi klienta”. Ranking uwzględnia strony na Facebooku, których administratorzy wyróżniają się wyjątkowo szybkim czasem i procentem reakcji na posty użytkowników. Pierwsze miejsca w rankingu wszystkich stron polskojęzycznych zajmują bez zaskoczenia sieci telefonii komórkowej. Warto zwrócić uwagę na to, jak wielką pracę wykonują każdego miesiąca moderatorzy tych profili. Dla przykładu w październiku najwięcej postów w skali całego miesiąca użytkownicy zamieścili właśnie na stronie Orange, łącznie 3 389, czyli aż po 113 postów dziennie. Dla odmiany Plus w minionym miesiącu na zapytania użytkowników odpowiadał średnio po… 2 minutach 18 sekundach. W zestawieniu znajdziemy też m.in. Cyfrowy Polsat, UPC, mBank czy Polski Bus.

Obsługa klienta w Fanpage Trends

Obsługa klienta w Fanpage Trends

Plushowy sukces na Facebooku

Plus to nie tylko błyskawiczna obsługa klienta. Ewidentny sukces na Facebooku odniosła nowa marka sieci, czyli Plush. Przyrost o 78%, czyli aż 75 tys. fanów zagwarantował profilowi trzecie miejsce w rankingu najszybciej rosnących stron, tuż za fanpage’m walczącego w MMA Mameda Chalidowa. Plush, stawiając sobie za cel dotarcie do najmłodszych odbiorców, wykreował postać Plusha, sympatycznego i nieco roztrzepanego misia. Publikowane na stronie posty mają formę memów, co w połączeniu ze słuszną dawką hashtagów i emotikon stanowi udaną receptę na przyciągnięcie młodych, biegłych w internetowym języku klientów.

Przedwyborczo w Fanpage Trends

Jak przed wyborami samorządowymi prezentuje się polityczna panorama Facebooka? Wielkiego zaskoczenia nie ma, na prowadzeniu nadal Kongres Nowej Prawicy. W zestawieniu najbardziej angażujących w październiku stron prowadzą właśnie KNP, Janusz Korwin-Mikke oraz Przemysław Wipler. W tym samym zestawieniu pojawiło się też kilka nowych postaci, takich jak Hanna Zdanowska, pełniąca funkcję prezydenta Łodzi, Radosław Sikorski czy rzecznik prasowy Wolnych Konopi, Maciej Kowalski. Ten ostatni dotarł też prawie na podium w kategorii najbardziej interaktywnych profili- jego strona przesunęła się o 9 miejsc, a pod względem wskaźnika Relative Interactivity znacząco wyprzedziła inne profile w tym rankingu.

Najlepsi politycy w Fanpage Trends

Najlepsi politycy w Fanpage Trends


Analizuj i poprawiaj swoje wyniki na FacebookuStwórz konto!

Top Model i empatia

Październik to również czas, gdy w Facebookowe rankingi zaczynają odzwierciedlać popularność programów wprowadzonych przez stacje telewizyjne do nowych ramówek. Niewątpliwym triumfatorem jest w tym miesiącu strona programu Top Model TVN, której administratorom ewidentnie udało się dotrzeć do użytkowników Facebooka. Po skoku o 17 miejsc profil Top Model, jako jedyny reprezentuje programy telewizyjne w ogólnym rankingu najbardziej angażujących stron polskojęzycznych. Z kolei analizując zestawienie najpopularniejszych treści w październiku, można odnieść wrażenie, że Polacy bardzo przejmują się cierpieniem innych ludzi oraz zwierząt. Posty opublikowane przez profile takie jak Fundacja DKMS Polska, Straż dla Zwierząt w Polsce czy Jakuba Szymczuka – MIKROBLOG zebrały w październiku ogromną ilość aktywności, zwłaszcza udostępnień.

Najlepsze posty w Fanpage Trends

Najlepsze posty w Fanpage Trends

Wypróbuj nowe raporty automatyczne Sotrendera

Brak czasu. Wiemy doskonale, że nie tylko my cierpimy na tę dolegliwość. W związku z tym postanowiliśmy złagodzić objawy braku czasu, a przynajmniej tego, który trzeba poświęcić na raportowanie działań na Facebooku. Nowe automatyczne raporty Sotrendera dla stron na Facebooku zrobią wszystko za Was. Od teraz nie musicie już godzinami analizować danych. Wystarczy kilka kliknięć, a otrzymacie obszerny, profesjonalnie wyglądający raport PDF, zawierający objaśnienia wszystkich niezbędnych wskaźników, jak również wnioski i propozycje wskazówek, co można zmienić, aby komunikacja na profilu była jeszcze skuteczniejsza.

Przykład automatycznego raportu Sotrendera dla Facebooka z danymi z Facebook Insights

Wykorzystajcie Sotrender, by pod koniec miesiąca przygotować raport dla klientów (w przypadku agencji) lub przełożonych (w przypadku marketerów) w oparciu o dane dzienne, tygodniowe lub miesięczne. Po więcej szczegółów zapraszamy na naszego bloga, a najlepiej – do samego Sotrendera, by samodzielnie przekonać się, jak bardzo pomocna może okazać się nowa funkcja.

Zapraszamy do lektury październikowego wydania raportu Fanpage Trends!

Do góry
Do góry

Podobne posty