Twitter Trends Wrzesień 2014 – Polacy tweetowali o siatkówce

W minionym miesiącu na Twitterze nie dało się nie zauważyć emocji związanych z mistrzostwami świata w piłce siatkowej mężczyzn. Hashtag #FIVBmensWCH pojawił się w 1074 tweetach marek i osób publicznych, co czyni go najczęściej używanym hashtagiem na analizowanych profilach komercyjnych. Ogromną popularnością cieszył się również hashtag #TeamPoland. Łącznie hashtagów związanych z mistrzostwami w siatkówce użyto w tweetach ponad 3, 5 tys. razy. Co jeszcze działo się we wrześniu na polskim Twitterze?

Wrzesień znacznie aktywniejszy od sierpnia

We wrześniu badane przez nas profile napisały na Twitterze średnio po 129 tweetów. To aż o 16 tweetów więcej niż w sierpniu. Podobnie jak w ostatnim miesiącu wakacji, we wrześniu najwięcej tweetów zostało wysłanych w godzinach porannych tj. między 7.00 a 12.00. Co się zmieniło, to fakt, że we wrześniu częściej niż w poprzednim miesiącu pisano również w godzinach wieczornych, czyli między 18.00 a 19.00. We wrześniu częściej niż w sierpniu dodawano za to posty w środku tygodnia (od wtorku do czwartku), kiedy pisano o 28% częściej niż w weekendy. W sierpniu z kolei większą popularnością wśród twittujących cieszył się piątek, jednak najprawdopodobniej wynikało to z faktu, że 1 sierpnia, czyli data wybuchu Powstania Warszawskiego, przypadł w tym roku właśnie na ten dzień tygodnia. Warto też zauważyć, że w pierwszym miesiącu roku szkolnego częściej udostępniano linki (62% wszystkich tweetów), natomiast mniejszą popularnością cieszyły się tweety zawierające wyłącznie tekst (24%). W sierpniu linki stanowiły 47% wszystkich tweetów, a tweety tekstowe 39%. Zdjęcia i wideo cieszyły się niezmienną popularnością na poziomie odpowiednio 12% oraz 2%.

TVN24 gwiazdą Twittera w Polsce

Twitterowy profil stacji informacyjnej był we wrześniu wspominany przez inne marki i osoby publiczne najczęściej, bo aż 969 razy. W zestawieniu pod względem liczby wszystkich wspomnień profilu TVN24 uplasował się na piątej pozycji, z liczbą ponad 5 tys. wzmianek. W ubiegłym miesiącu stacja zdobyła również największą liczbę nowych obserwujących. Przybyło jej bowiem aż 23, 7 tys. obserwujących, co jeszcze bardziej umocniło zajmowaną przez nią 3. pozycję wśród największych polskich profili na Twitterze po Wojciechu Szczęsnym oraz MTV Polska. Profil znalazł się również na drugim miejscu w rankingu pod względem liczby aktywności, w przeliczeniu na jednego tweeta w kategorii media.

Największe profile polskojęzyczne w Twitter Trends

Największe profile polskojęzyczne w Twitter Trends

Witamy dziennikarzy w Twitter Trends!

W odpowiedzi na prośby czytelników dodaliśmy do Twitter Trends nową kategorię, tym razem poświęconą dziennikarzom. Jest to naturalna konsekwencja faktu, że Twitter w Polsce jest kojarzony jako medium opinii, koncentrujące się na wymianie zdań zwłaszcza między politykami i dziennikarzami. Wcześniej w Twitter Trends mogliście już co prawda przeglądać rankingi dotyczące mediów. Uznaliśmy jednak, że dziennikarze na Twitterze stanowią tak znaczącą grupę użytkowników, że powinni pojawić się również w Twitter Trends. I tak najchętniej obserwowanymi dziennikarzami w Twitter Trends są Jarosław Kuźniar, Mateusz Borek oraz Michał Pol.

Dziennikarze w Twitter Trends

Dziennikarze w Twitter Trends

Dziennikarz tvn24 może się pochwalić liczbą obserwujących liczącą niemal 110 tys. osób. Mateusz Borek goni jednak lidera, we wrześniu zyskał ponad 12 tys. nowych obserwujących, co stanowi wzrost o 14%. Z kolei dziennikarz sportowy Michał Pol w kolejnym miesiącu przekroczy zapewne liczbę 100 tys. obserwujących, jeśli tylko jego profil zachowa dotychczasowe tempo wzrostu. Oczywiście, jak za każdym razem, gdy w raporcie debiutuje nowa kategoria, zwracamy się do Was z prośbą o opinię! Jeśli uważacie, że powinniśmy dodać do zestawienia jakiś profil, wystarczy napisać na adres: trends@sotrender.com.

Nowy wskaźnik dla Waszych kont na Twitterze

Doskonale znacie już Sotrenderowy Interactivity Index, czyli nasz autorski wskaźnik zliczający wszystkie aktywności w obrębie profili na Facebooku. Podobny wskaźnik stworzyliśmy również dla Twittera. Activity Index, bo o nim mowa, to wskaźnik uwzględniający wszystkie aktywności na Waszych profilach oraz zliczający je na podstawie poszczególnych wag każdej z aktywności. Wagi te z kolei są odzwierciedleniem częstości występowania konkretnych typów aktywności użytkowników. Activity Index pomoże szybko ocenić skuteczność Waszej komunikacji z obserwującymi. Zachęcamy do sprawdzenia tej funkcjonalności!

Zapraszamy do lektury wrześniowego wydania raportu Twitter Trends!

Do góry
Do góry

Podobne posty