Fanpage Trends Wrzesień 2014 – Polacy znowu przed telewizorami

Wrzesień na Facebooku minął pod znakiem nowej ramówki programów telewizyjnych oraz emocji siatkarsko-kolarskich. Być może właśnie to skłoniło użytkowników serwisu do znacznie częstszych niż w sierpniu polubień nowych profili. We wrześniu polskim stronom przybyło ponad 11, 2 mln polubień, podczas gdy miesiąc wcześniej tylko 9, 6 mln. Co ciekawe, aktywność administratorów w tym czasie w ogóle się nie zmieniła. Zarówno we wrześniu, jak i w sierpniu, publikowali na Facebooku z dokładnie taką samą średnią częstotliwością, wynoszącą 1, 61 posta dziennie. Zapraszamy do lektury wrześniowego wydania Fanpage Trends!

Jak czytać Fanpage Trends?

Bardzo staramy się, żeby publikowane przez nas raporty były jak najprzyjemniejsze w odbiorze. Dlatego zarówno raporty dostępne na stronie Sotrendera, jak i te gotowe do pobrania w formacie pdf, są w pełni interaktywne. Oznacza to, że mocno uproszczony został ich system nawigacji. Kliknięcie wybranego rozdziału w spisie treści automatycznie przenosi nas do pożądanej części raportu. Przeglądając zestawienie wszystkich branż zawartych w raporcie, wystarczy kliknąć na jedną z nich, żeby zobaczyć dokładniejsze statystyki. Także wszystkie profile zawarte w raporcie można podejrzeć, klikając jedynie na ich nazwę. Podobnie sytuacja wygląda z najlepszymi postami. Jeśli chcemy, oprócz treści, zobaczyć zdjęcie lub film publikowany na Facebooku, wystarczy wybrać interesujący post i automatycznie zostaniemy do danego postu przekierowani. Przyjemnego klikania!

Wystarczy kliknąć w ikonkę w raporcie,  żeby zobaczyć post na Facebooku

Wystarczy kliknąć w ikonkę w raporcie, żeby zobaczyć post na Facebooku

Dominacja siatkówki i Kwiatkowskiego

Nie trudno zgadnąć, że o sportowych sukcesach Polaków w social media jest głośno, a co za tym idzie mają wpływ na statystyki Facebookowych profili. Wrzesień pod względem sukcesów Polaków był wyjątkowo udany. Właśnie w tym miesiącu byliśmy świadkami zdobycia aż dwóch tytułów mistrzostw świata. Mowa oczywiście o zwycięstwie polskich siatkarzy i  kolarza Michała Kwiatkowskiego. Nie zaskakują dlatego 5. miejsce Polskiej siatkówki, która awansowała aż o 14 pozycji czy 7 miejsce profilu polskiego siatkarza Andrzeja Wrony, którego profil “Andrzej Wrona Kracze” awansował o 25 miejsc. Nie dziwi również skok o 10 pozycji “Asseco Resovia Rzeszów” w rankingu liczby zaangażowanych. Oficjalny fanpage Michała Kwiatkowskiego w tym samym rankingu znalazł się na 14 miejscu, przeskakując aż 33 lokaty. W rankingu interaktywności sytuacja wygląda bardzo podobnie. Fanpage mistrza świata w kolarstwie także znalazł się na 14 pozycji ale w tym przypadku jest to wynik o aż 67 pozycji lepszy niż w sierpniu.

Nowa ramówka w Fanpage Trends

We wrześniowym raporcie na uwagę zasługuje kategoria także Programy TV, która w zestawieniu branż jako jedna z dwóch awansowała w rankingu liczby fanów, notując 4% przyrost i przesuwając się o 2 pozycje w górę. Chociaż w samej kategorii w zestawieniu pod względem liczby fanów nie ma drastycznych zmian, warto spojrzeć na ranking pod względem zaangażowania. Największy wzrost liczby fanów zanotowały programy, których kolejne edycje wystartowały we wrześniu. Wśród nich znalazły się Top Model , Mam Talent, Twoja Twarz Brzmi Znajomo, w przypadku których wzrost liczby fanów wynosił od 8% do aż 17%.  Wygląda więc na to, że użytkownicy Facebooka tęsknili za nimi w wakacje. 🙂

Programy TV w Fanpage Trends

Programy TV w Fanpage Trends

 O której postować na Facebooku?

Ku naszej radości, ubiegłoroczna analiza Sotrendera dotycząca godzin publikowania na Facebooku cieszyła się niesłabnącą popularnością. Dlatego też w najnowszym wydaniu Sotrender Research Insight postanowiliśmy wrócić do tego tematu i sprawdzić, na ile zmieniła się sytuacja po roku od ostatniej analizy najchętniej wybieranych przez administratorów godzin. Jak się okazało, rewolucji nie ma. Administratorzy rozmaitych profili wciąż zbyt mocno przywiązani są do publikowania w standardowych godzinach pracy, niekoniecznie pamiętając o tym, że w zależności od tematyki ich stron, różnią się też przyzwyczajenia ich fanów. Szczegółową analizę – na przykładzie stron z kategorii “Banki”, “Macierzyństwo” i “Alkohole” – przeczytacie tutaj.

Aktywności administratorów i użytkowników w zależności od godziny dnia

Aktywności administratorów i użytkowników w zależności od godziny dnia

 Wielka metamorfoza automatycznych raportów Sotrendera

Sotrender to nie tylko analityka i optymalizacja mediów społecznościowych. To także automatyczne raportowanie wyników prowadzonych w nich działań. Dzięki narzędziu, wykonując jedynie kilka kliknięć, możecie przygotować wyczerpujący raport podsumowujący ostatnie wyniki wybranego przez Was profilu. We wrześniu nasze automatyczne raporty przeszły prawdziwą metamorfozę, nie tylko pod względem wyglądu, ale także zawartości. Przede wszystkim oddaliśmy w Wasze ręce kwestię podejmowania decyzji dotyczących zawartości raportu.

Sami wybieracie rozdziały raportów

Sami wybieracie rozdziały raportów

Od teraz sami wybieracie rozdziały, które się w nim znajdą (np. dotyczące zaangażowania, zasięgu, obsługi klienta, najlepszych treści czy wskazówek). Sami decydujecie również, czy do raportu mają zostać dołączone dodatkowe opisy analizowanych zmiennych. Mamy ogromną nadzieję, że nowe raporty przypadną Wam do gustu i będziecie korzystać z tej funkcjonalności jeszcze częściej niż dotychczas.

Nowy wygląd raportów Sotrendera

Nowy wygląd raportów Sotrendera

Nowy wygląd raportów Sotrendera

Nowy wygląd raportów Sotrendera

Dajcie znać, jak Wam się podobają! Wasze zadowolenie z narzędzia jest dla nas absolutnym priorytetem, dlatego Wasze opinie są dla nas niezwykle cenne!

Sotrender na konferencjach i szkoleniach

Indonezyjska ulotka Sotrendera

Indonezyjska ulotka Sotrendera

 Warto pamiętać, że Sotrender to nie tylko działalność w sieci. Jak najbardziej interesują nas także działania poza nią. 🙂 We wrześniu odwiedziliśmy Kongres For Social Media oraz konferencję Big Data – Big Solution. Prezentację z tego pierwszego wydarzenia, podczas którego prezes Jan Zając mówił o trendach w reklamie społecznościowej, możecie znaleźć na naszym SlideShare. Dodatkowo dr Jan Zając będzie w najbliższym czasie prowadził szkolenia z badań social media oraz big data w Szkole Badań Rynku PTBRiO oraz wykładał na studiach podyplomowych z e-marketingu na Wydziale Informatyki Politechniki Białostockiej i Wyższej Szkole Europejskiej im. Ks. Józefa Tischnera. A w międzyczasie… udajemy się na podbój Indonezji! Trzymajcie kciuki!

 Zapraszamy do lektury wrześniowego wydania Fanpage Trends!

Do góry
Do góry

Podobne posty