YouTube Trends Lipiec 2014 – lekkie filmy i sałatki na upalne lato

YouTube Trends, podobnie jak Fanpage Trends oraz Twitter Trends, zostały zdominowane przez typowo letnią, lekką tematykę. Najpopularniejszym filmem po raz kolejny okazał się materiał SA Wardęgi, który wciąż umacnia pozycję lidera wśród największych polskich kanałów. Grono jego subskrybentów przekroczyło już 1, 5 mln osób. Co jeszcze działo się na YouTube w lipcu? Zapraszamy do lektury najnowszego wydania raportu YouTube Trends!

Francuskie samochody i hip hop w YouTube Trends

W czym najlepsi są Francuzi? Wiele osób pomyśli od razu o robieniu wina, jedzeniu ślimaków lub przypomni sobie dowcipy o poddawaniu się i wywieszaniu białej flagi, ale nie… Trzy najpopularniejsze filmy z lipca w kategorii “Samochody” zostały dodane przez francuskie marki aut: kolejno Renault, Peugeot i Citroen.

Najpopularniejsze wideo z kategorii "Samochody" w YouTube Trends

Najpopularniejsze wideo z kategorii “Samochody” w YouTube Trends

Z kolei w kategorii “Muzyka” prym wiedzie hip hop – nie tylko większość najchętniej subskrybowanych kanałów to kanały należące do wytwórni hip hopowych z ProstoTV na czele, ale także trzy topowe wideoklipy z lipca są osadzone właśnie w takich brzmieniach. Mało tego, najbardziej rozchwytywanym wideo całego miesiąca został teledysk do utworu polskiego rapera Kaena z gościnnym udziałem Cheeby i WdoWY.

Letnie sukcesy Simsów i Szpaka

W rankingu wszystkich kanałów polskojęzycznych wg. liczby aktywności ogromny skok zaliczył kanał iDELTI – przesunął się o 186 pozycji, docierając aż na 5 miejsce. Z kolei w rankingu interaktywności kanał ten osiągnął 6 miejsce, po awansie o 124 pozycje. W kategorii “Technologie i sprzęt” prowadzenie pod kątem liczby subskrybentów objął kanał SimsPolska, zdobywając o 11% więcej zwolenników i pokonując kanał eapolska. SimsPolska zdeklasował także inne kanały w rankingu pod względem liczby aktywności i interaktywności.

Duże zainteresowanie wzbudził film ich autorstwa prezentujący rozgrywkę z “The Sims 4”, który został wyświetlony ponad 60 tys. razy. Kolejne bardzo popularne wideo w lipcu nawiązywało do zakończonych niedawno mistrzostw świata w piłce nożnej. Mówi się, że Dariusza Szpakowskiego można kochać lub nienawidzić. Przede wszystkim się go jednak słucha… a czasami nawet i ogląda. Nagranie udostępnione przez kanał Sporttvppl, w którym komentuje finał mundialu doczekało się w lipcu ponad pół miliona wyświetleń na YouTube.

Adamczyk i Urban błyszczą w YouTube Trends

W kategorii “Banki”, w rankingu według liczby odsłon w przeliczeniu na jednego subskrybenta, najlepszy wynik osiągnął Eurobank, znacząco dystansując się od większości konkurentów. Wszystko to za sprawą reklamy z Piotrem Adamczykiem, czyli najsłynniejszej reklamy bankowej z lipca na polskim YouTube. Osiągnęła ona aż 125 tys. odtworzeń. Z kolei Jerzy Urban wywindował w lipcu popularność “Tygodnika NIE” w rankingu według liczby aktywności dla kategorii “Prasa”. Jego wideo “Stop Pedofilii” wyśmiewające księży było trzecim najpopularniejszym wideo lipca w tej kategorii. Pytanie tylko, ile procent wszystkich aktywności stanowiły tzw. “hejty”?

Prasa - najpopularniejsze wideo w lipcu

Prasa – najpopularniejsze wideo w lipcu

Majonez przede wszystkim

Co najbardziej smakuje Polakom? Okazuje się, że – przynamniej w lipcu – była to sałatka “Kurczakowe love” z majonezem delikatnym. Wideo z kanału SzkolaGotowania z prawie 750 tys. wyświetleń dosłownie zmiażdżyło kulinarną konkurencję w kategorii Żywność, dzięki czemu kanał wskoczył na pierwszą pozycję w zestawieniu pod względem liczby odsłon w przeliczeniu na jednego subskrybenta. Z

Żywność w YouTube Trends

Żywność w YouTube Trends

kolei w kategorii “Vlogi – Gotowanie” pod względem liczby subskrybentów wciąż zdecydowanie dominuje kanał paei100, mający aż 350 tys. zwolenników – o ponad 300 tys. więcej niż następny w rankingu Kotlet.TV.

Sotrender podpowie, jak poprawić wyniki na YouTube

Nie zapominajcie, że dzięki Sotrenderowi możecie analizować wyniki nie tylko Waszych profili na Facebooku oraz Twitterze, ale także Waszego kanału na YouTube. Nie oznacza to jednak, że aby to robić musicie godzinami wpatrywać się w wykresy. Tak jak w przypadku Facebooka i Twittera, automatyczne wskazówki oparte na bieżących wynikach kanałów podpowiedzą, jakie aspekty obecności na YouTube wymagają poprawy.

YouTube - wskazówki w Sotrenderze

YouTube – wskazówki w Sotrenderze

Pomogą Wam one szybko odczytać informacje związane m.in. z tym, kiedy Wasze filmy są najczęściej komentowane i jakiego dnia najlepiej dodawać nowe materiały. Z poradami Sotrendera szybko przekonacie się, czy Wasz kanał jest prawidłowo opisany, czy publikowane na nim materiały są odpowiedniej długości i czy adres URL i wybór kategorii są poprawne. Gorąco zachęcamy do testowania wskazówek!

Zapraszamy do lektury lipcowego wydania raportu YouTube Trends!

Do góry
Do góry

Podobne posty