Twitter Trends Lipiec 2014 – oficjalny debiut nowego raportu

Po niecałym miesiącu od rozpoczęcia przez Twitter sprzedaży reklam w Polsce oraz od przedpremiery raportu Twitter Trends, z dumą przedstawiamy jego pierwsze pełne wydanie. Jakie były najważniejsze wydarzenia na Twitterze w Polsce w lipcu? Zapraszamy do lektury przygotowanego przez Sotrender raportu oraz do podzielenia się opinią na jego temat!

Twitter Trends dogoni Fanpage Trends?

Tak jak wspominaliśmy przy okazji przedpremierowego wydania raportu, obejmującego znacznie krótszy okres, Twitter w Polsce znajduje się obecnie w podobnym punkcie jak Facebook, gdy zaczynaliśmy go analizować przy użyciu Sotrendera. W związku z tym, mamy nadzieję, że raport Twitter Trends, w którym podsumowujemy działania najlepiej radzących sobie na Twitterze polskich profili pod względem liczby obserwujących, liczby aktywności w przeliczeniu na jednego tweeta oraz najlepszych wpisów, również spotka się z przychylnym przyjęciem.

Pierwsze wydanie Twitter Trends

Pierwsze wydanie Twitter Trends

Wspomnienie Sikorskiego i Legii Warszawa

Minister Radosław Sikorski zdeklasował “konkurencję” pod względem liczby wzmianek – jego profil był zdecydowanie najchętniej wspominanym polskim profilem. Należące do Sikorskiego konto jest również dominującym profilem w kategorii “Politycy i partie”. Z kolei najchętniej wspominanym profilem markowym jest ten należący do Legii Warszawa. W lipcu o klubie wspomniano aż 3010 razy. Pewna wygrana ze szkockim Celtikiem z pewnością przysłużyła się stołecznej drużynie.

Twitter Trends - liczba wspomnień o profilu

Twitter Trends – liczba wspomnień o profilu

Tweetowe przeboje w Twitter Trends

Najpopularniejszym tweetem w lipcu okazał się tweet jedynego polskiego koszykarza w NBA, Marcina Gortata, który oznajmił, że podpisuje nowy kontrakt z Washington Wizards. Zebrał on ponad 1850 retweetów. Z kolei pod względem liczby aktywności w przeliczeniu na jednego tweeta, jak i ogólnej liczby aktywności w obrębie profilu, konkurencję zdeklasował “polski Justin Bieber”, czyli Dawid Kwiatkowski.

Najpopularniejsze tweety w lipcu

Najpopularniejsze tweety w lipcu

Marki, ludzie i media na start

Wśród marek w Twitter Trends niezaprzeczalnie króluje Sony Music Poland, które utrzymuje miażdżącą przewagę nad konkurencją. Profil posiada ponad 100 tys. więcej obserwujących niż kolejny w rankingu Vevo Polska. Zdaniem przedstawicieli Sony może to wynikać z popularności zespołu One Direction, który współpracuje z wytwórnią. Z kolei marką, której profil w lipcu zyskał najwięcej obserwujących jest Orange Polska. Operator zdobył aż 61% więcej obserwujących, czyli ponad 5, 5 tys. osób.

Wielki skok w liczbie obserwujących zanotował także profil Samsung Polska. Firmie przybyło aż o 20% śledzących więcej, dzięki czemu Samsung wyszedł na pozycję lidera w kategorii “Technologie i sprzęt”. W kategorii “Media” profil MTV Polska przekroczył w lipcu barierę pół miliona obserwujących, co daje stacji pozycję lidera również w dedykowanej kategorii. Znaczną przewagę nad konkurentami w kategorii “Ludzie” utrzymuje bramkarz Arsenalu, Wojciech Szczęsny, z prawie 760 tys. obserwujących. Z kolei największy procentowy przyrost liczby obserwujących odnotował kolejny piłkarz Robert Lewandowski.

 Analizuj i poprawiaj wyniki na Twitterze przy użyciu Sotrendera

W ostatnich tygodniach panel analityczny Twittera w Sotrenderze przeszedł metamorfozę. Dzięki wprowadzeniu zakładki “Obsługa klienta” możecie na bieżąco analizować zmiany w liczbie wspomnień i odpowiedzi, a także przeglądać listę wzmianek i odpowiedzi wraz z danymi o ich autorach.

Obsługa klienta na Twitterze w Sotrenderze

Obsługa klienta na Twitterze w Sotrenderze

Zaprezentowaliśmy również zestaw opartych na danych automatycznych Twitterowych wskazówek, dotyczących wielu aspektów obecności na Twitterze. Wskazówki podpowiedzą Wam, czy Wasz profil jest prawidłowo uzupełniony, czy godziny, w jakich ćwierkacie są optymalne oraz oceni poprawność Waszych zdjęć profilowych.

Wskazówki Sotrendera

Wskazówki Sotrendera

Wskazówki dotyczą także użycia hashtagów i wspominania na Twitterze innych profili. Pomogą w jak najskuteczniejszym używaniu hashtagów i wyborze tych, których powinniście używać, a których lepiej unikać. Dowiecie się również, czy wspominanie innych użytkowników skłoni Waszych followersów do wykonania większej liczby interakcji, czy wręcz przeciwnie.

Wskazówki Sotrendera

Wskazówki Sotrendera

Twitter Trends czekają na Wasze komentarze

Po sukcesie przedpremierowego wydania raportu, oddajemy w Wasze ręce raport już znacznie obszerniejszy. Zdajemy sobie jednak sprawę, że jest to pierwsze tak szczegółowe opracowanie dotyczące Twittera na polskim rynku. Zważywszy na fakt, że raport ma być użyteczny przede wszystkim dla Was, liczymy na Wasze uwagi i komentarze, które pozwolą nam na bieżąco, z wydania na wydanie, uzupełniać ewentualne braki, poprawiać niedociągnięcia i w efekcie sprawić, aby każda kolejna edycja raportu była jeszcze dokładniejsza.

Jeżeli chcielibyście zobaczyć w rankingach profil, którego nie wzięliśmy pod uwagę, nie krępujcie się i nie złośćcie, tylko jak najszybciej piszcie do nas na trends@sotrender.com, wpisując w temacie Twitter Trends. Liczymy na Waszą pomoc w stworzeniu jeszcze jednej kopalni wiedzy dla kolejnego po Facebooku i YouTube serwisu społecznościowego!

Zapraszamy do lektury lipcowego wydania raportu Twitter Trends!

Do góry
Do góry

Podobne posty