Twitter Trends – wielka przedpremiera (jeszcze) małego raportu

Po ponad trzech latach od pierwszego wydania Fanpage Trends i ponad pół roku od debiutu YouTube Trends, Sotrender z dumą prezentuje kolejne dzieło – przedpremierowe wydanie Twitter Trends. Ćwierkanie zyskuje na popularności nie tylko wśród polityków i dziennikarzy, ale także wśród marek, zwłaszcza że Twitter już niedługo uruchomi sprzedaż reklam również na polski rynek. Zapraszamy do lektury raportu i podzielenia się opinią na jego temat!

Twitter Trends śladami Fanpage Trends

Ponad trzy lata temu, kiedy w naszym narzędziu analizować można było jeszcze tylko Facebooka, a my rozpoczynaliśmy naszą przygodę z wydawaniem co miesiąc Fanpage Trends, grono fanów największego profilu uwzględnionego w zestawieniach, Demotywatorów, liczyło 664 tys. osób.  Tymczasem Sotrender rozpoczął także analizy aktywności na Twitterze, a liczba obserwujących największego polskiego profilu w tym serwisie, MTV Polska, wynosi blisko 500 tys. osób. Możemy więc śmiało powiedzieć, że Twitter w Polsce znajduje się obecnie mniej więcej w podobnym punkcie jak Facebook, kiedy zaczynaliśmy go analizować. Mamy nadzieję, że raport Twitter Trends, w którym zebraliśmy najlepiej radzące sobie na Twitterze polskie profile pod względem liczby obserwujących, liczby aktywności w przeliczeniu na jednego tweeta oraz najlepszych wpisów, również spotka się z tak przychylnym przyjęciem.

Twitter Trends - wydanie przedpremierowe

Twitter Trends – wydanie przedpremierowe

Na podium wśród największych polskich profili prowadzących komunikację głównie w języku polskim pod względem liczby obserwujących obok wspomnianej stacji muzycznej plasują się także stacja tvn24 oraz piosenkarka Honey.

Największe polskie profile na Twitterze

Największe polskie profile na Twitterze

Zupełnie inaczej wygląda zestawienie pod względem liczby aktywności w przeliczeniu na jednego tweeta. Tutaj na podium znaleźli się wykonawcy Dawid Kwiatkowski i Saszan oraz koszykarz Marcin Gortat. Cała trójka zresztą opublikowała w pierwszym tygodniu lipca tweety, które zebrały najwięcej aktywności. Pozostałe dwa najlepsze wpisy zostały dodane przez serwis Vevo Polska oraz Papieża Franciszka.

Najlepsze tweety w pierwszym tygodniu lipca

Najlepsze tweety w pierwszym tygodniu lipca

Co analizujemy?

Dla wszystkich czytelników Fanpage Trends i YouTube Trends, kategorie, które znalazły się w przedpremierowym raporcie dotyczącym Twittera nie będą zaskoczeniem. Sotrender przeanalizował największe profile polskojęzyczne, należące do marek, mediów oraz osób, jak również te prowadzone przez stacje TV, blogerów, polityków i partie, dziennikarzy czy sportowców. W raporcie znalazły się również profile dotyczące finansów, muzyki, podróży, programów TV, technologii czy telekomunikacji. Przedpremierowe wydanie raportu obejmuje dane od 1 do 7 lipca 2014. Oczywiście prezentowana klasyfikacja może ulec zmianie, czekamy na Wasze komentarze!

Spis kategorii Twitter Trends

Spis kategorii Twitter Trends

Twórz z nami Twitter Trends

Oddajemy w Wasze ręce przedpremierowe wydanie raportu po to, aby zebrać jak najwięcej opinii dotyczących zarówno jego formy, jak i zawartości. To pierwsze nasze opracowanie tego typu, a zarazem pierwszy tak szczegółowy raport dotyczący Twittera na polskim rynku. Ponieważ ma być użyteczny przede wszystkim dla Was, liczymy na Wasze uwagi i komentarze, które pozwolą nam uzupełnić ewentualne braki, poprawić niedociągnięcia i w efekcie sprawić, aby każda kolejna edycja raportu była dokładniejsza. Jeżeli chcielibyście zobaczyć w rankingach profil, którego nie wzięliśmy pod uwagę, nie krępujcie się i nie złośćcie, tylko piszcie do nas na trends@sotrender.com, wpisując w temacie Twitter Trends. Liczymy na Waszą pomoc w stworzeniu jeszcze jednej kopalni wiedzy dla kolejnego po Facebooku i YouTube serwisu społecznościowego!

Zapraszamy do lektury przedpremierowego wydania Twitter Trends!

Do góry
Do góry

Podobne posty