Podczas gdy okrzyki kibiców mundialu odbijają się echem niemal na każdej społecznościowej platformie, na YouTube w czerwcu panował spokój. W kategorii Sport bez spektakularnych zmian, znaczący sukces odnotował jedynie kanał Łączy nas piłka, który zajmuje obecnie 1. pozycję w zestawieniach pod względem liczby odsłon wszystkich wideo, liczby aktywności użytkowników oraz interaktywności. Na tle wszystkich filmów zdecydowanie wyróżnił się spot Ministerstwa Spraw Wewnętrznych. Zapraszamy do lektury czerwcowego wydania YouTube Trends!

Smutny Autobus bez konkurencji  w YouTube Trends

Niewątpliwie spot Ministerstwa Spraw Wewnętrznych wzbudził olbrzymie kontrowersje. „Smutny autobus„, mimo że opublikowany w drugiej połowie czerwca (22.06), znalazł się na drugim miejscu wśród najchętniej oglądanych wideo z danego miesiąca.

YouTube Trends - najlepsze wideo miesiąca

YouTube Trends – najlepsze wideo miesiąca

Pod względem pozytywnych opinii w ubiegłym miesiącu „Smutny Autobus” zajął dopiero 175. miejsce, natomiast pod względem opinii negatywnych dosłownie zmiażdżył konkurencję. Z liczbą 22 tys. opinii negatywnych znajduje się na 1. miejscu najgorzej ocenianych materiałów. Drugi pod tym względem materiał, czyli „World Cup Prank” opublikowany przez SA Wardęgę miał ponad 5 razy mniej kciuków w dół niż spot Ministerstwa. Jednocześnie, gdyby porównywać wszystkie filmy analizowane przez Sotrender, „Smutny Autobus” znalazłby się na 8. pozycji względem negatywnych opinii, przegrywając jedynie z hitami Nataszy Urbańskiej, Dawida Kwiatkowskiego, Weekendu, Jarzębiny oraz Donatana i Cleo.

Użytkownicy YouTube w czerwcu pili wodę i herbatę

W rankingu kanałów pod względem liczby odsłon na jednego subskrybenta zaskakiwać może rezultat osiągnięty przez kanał Żywiec Zdrój, który na koniec czerwca posiadał jedynie 333 subskrybentów. Z kolei reklama marki „Żywiec Zdrój – Jacy jesteśmy vol. 2” w ubiegłym miesiącu uplasowała się na pierwszym miejscu wśród wszystkich filmów.

YouTube Trends - najlepsze wideo ze wszystkich

YouTube Trends – najlepsze wideo ze wszystkich

W efekcie Żywiec Zdrój awansował w zestawieniu pod względem liczby odsłon w przeliczeniu na subskrybenta aż o 55 pozycji. Z kolei największy procentowy przyrost subskrybentów w czerwcu zanotował kanał Czajnikowy.pl poświęcony tematyce herbat, który powiększył grono widzów aż o 27% i znajduje się obecnie na 4. pozycji wśród vlogów o gotowaniu. Gratulujemy!

Popraw swoje wyniki na YouTube dzięki wskazówkom Sotrendera

Od tego miesiąca w naszym narzędziu dostępne są już automatyczne wskazówki dla Waszych kanałów na YouTube! Dzięki nim dowiecie się, jakiego dnia najlepiej dodawać nowe materiały, o której godzinie użytkownicy najchętniej komentują Wasze filmy, jak również w jakich dniach są najbardziej lub najmniej aktywni.

Automatyczne wskazówki dla YouTube w Sotrenderze

Automatyczne wskazówki dla YouTube w Sotrenderze

Wskazówki podpowiedzą również, czy opis Waszego kanału jest prawidłowo uzupełniony oraz czy długość publikowanych materiałów, adres URL oraz wybór kategorii jest poprawny. Wszystkie podpowiedzi tworzone są w oparciu o aktualne wyniki danego kanału. Wskazówki podzielone są na kategorie: Angażowanie, Treści oraz Profil. Tak jak w przypadku Facebooka oraz Twittera, w osobnej karcie przedstawiliśmy wszystkie aspekty związane z obecnością na YouTube, które wymagają najpilniejszej poprawy. Gorąco zachęcamy do korzystania z automatycznych wskazówek dla tego serwisu!

Zapraszamy do lektury czerwcowego wydania raportu YouTube Trends!