YouTubeTrends Kwiecień 2014 – wiosna bez szaleństw

Czwarte już wydanie raportu YouTubeTrends jest jednocześnie pierwszym, w którym nie wprowadziliśmy większych zmian. Korzystając z chwili oddechu, postanowiliśmy za to bliżej przyjrzeć się sytuacji panującej na YouTube w Polsce, która okazała się być bardzo stabilna. Filmowa wiosna na ekranach komputerów przebiega bez większych szaleństw. W kwietniowym #YouTubeTrends brak spektakularnych wzrostów, ale co cieszy, również przykrych spadków. Zapraszamy do lektury wiosennego raportu YouTubeTrends!

Najwięksi w YouTubeTrends jeszcze popularniejsi

Tak jak w poprzednim miesiącu, sytuacja w rankingu największych kanałów polskojęzycznych nie zaskakuje. Wszystkie kanały, które zakwalifikowały się do zestawienia, zwiększyły w kwietniu liczbę subskrybentów, choć zdecydowanej ich większości przybyło mniej obserwujących niż w poprzednim miesiącu. Najwięcej, bo ponad 57 tys, subskrybentów przybyło SA Wardędze, a największy procentowy wzrost odnotował, drugi miesiąc z rzędu, kanał “5 sposobów na…”.

Najwięcej filmów w ubiegłym miesiącu dodał kanał “Portal Telewizja Republika“, który udostępnił aż 311 materiałów. Spośród wszystkich filmów najpopularniejszy w kwietniu był teledysk do utworu “Cicha woda” Donatana i Cleo, który jednocześnie zebrał w ubiegłym miesiącu najwięcej negatywnych opinii. Z kolei 10. pod względem liczby dislajków był analizowany przez nas kilka dni wcześniej spot “10 lat świetlnych”. Dla odmiany pod względem pozytywnych opinii spot uplasował się dopiero na 1127. miejscu.

#YouTubeTrends - najpopularniejsze filmy w kwietniu

#YouTubeTrends – najpopularniejsze filmy w kwietniu

Polacy oglądają “The Voice” i teledyski dla dzieci

W kwietniu, podobnie jak w marcu, mieliśmy do czynienia z bardzo interesującą dysproporcją, którą możemy obserwować w zestawieniu względem liczby odsłon w przeliczeniu na jednego subskrybenta. W tym miesiącu liderem tego rankingu w YouTubeTrends jest SA Wardęga, z imponującą liczbą odsłon przekraczającą 10 mln, ale z jedynie 7 odsłonami przypadającymi na subskrybenta. W poprzednim miesiącu liderem było AbstrachujeTV, którego całkowita liczba odsłon przekroczyła 6, 6 mln, a liczba wyświetleń przypadająca na subskrybenta wyniosła 5.

#YouTubeTrends - liczba odsłon w przeliczeniu na subskrybenta

#YouTubeTrends – liczba odsłon w przeliczeniu na subskrybenta

Na drugim miejscu w kwietniu, tak jak w marcu, uplasował się profil VoiceOfPolandTVP. W kwietniu liczba odsłon kanału poświęconego muzycznemu show wyniosła ponad 7, 7 mln, za to liczba odsłon przypadających na jednego subskrybenta…80! Podobnie było w marcu, kiedy “The Voice of Poland” zanotował ponad 6, 6 mln odsłon i 74 odsłony w przeliczeniu na subskrybenta. Świadczy to o tym, że treści proponowane przez kanał “The Voice” przyciągają użytkowników, dzięki czemu spędzają oni na kanale znacznie więcej czasu niż przeciętnie. Jeszcze większy sukces na tym polu odnotował muzyczny kanał aampromotion, z 3, 9 mln odsłon oraz aż 249 odsłonami na użytkownika, oraz kanał z teledyskami dla dzieci Minivevo, z 4, 1 mln odsłon i 171 odsłonami na subskrybenta. Oba te kanały znajdują się jednak nadal w drugiej dziesiątce zestawienia.

Sotrender analizuje YouTube

Pamiętajcie, że ruch na kanałach YouTube możecie analizować za pomocą Sotrendera! Jeśli tylko macie w abonamentach wolne profile, Sotrender pomoże Wam śledzić na bieżąco zmianę liczby subskrybentów, odsłon, komentarzy, oceny użytkowników, jak również wybrać najlepsze materiały i podejrzeć, jakie wyniki osiąga Wasza konkurencja.

Analizy YouTube w Sotrenderze

Analizy YouTube w Sotrenderze

Jeśli chcielibyście zobaczyć w rankingach kanał, którego nie wzięliśmy pod uwagę lub nie macie już wolnych miejsc w abonamentach, a chcielibyście przekonać się, jak Sotrender analizuje YouTube, piszcie do nas na trends@sotrender.com, wpisując w temacie YouTube.

Zapraszamy do lektury kwietniowego wydania YouTubeTrends!

Do góry
Do góry

Podobne posty