#FanpageTrends Luty 2014 – w rankingach pogoda na skoki

Chociaż luty był krótszy od innych miesięcy i tak sporo w tym czasie wydarzyło się na społecznościowym podwórku. Administratorów profili komercyjnych poniosła fala miłości i w Walentynki opublikowali 20% więcej wpisów niż zwykle, Facebook skończył 10 lat, a do rankingów brawurowo wskoczył Kamil Stoch. Wszystko wskazuje na to, że wiosną nuda raczej nam nie grozi. Zapraszamy do lektury lutowego wydania FanpageTrends!

W #FanpageTrends wzloty bez upadków

Ranking najlepszych postów marek pokazuje, że te korzystają z możliwości prowadzenia konkursów za pośrednictwem postów. Niestety często zdarza się, że robią to w  niedozwolony przez regulamin Facebooka sposób. Organizując konkursy należy pamiętać, że wymaganie od uczestników zabawy udostępnienia treści jest praktyką nielegalną, o czym wprost mówi regulamin Facebooka. Można natomiast zachęcać do polubienia lub skomentowania posta albo dodania posta na stronie organizatora. Można także wykorzystywać przycisk “Lubię to” czy komentarze jako metodę głosowania w konkursie.

W lutowym zestawieniu najlepszych postów w #FanpageTrends znajdziemy stale budzącą emocje Fundację DKMS z wpisem dotyczącym potrzebującego przeszczepu Mateusza i śmieszny obrazek wciąż popularnej Ewy Chodakowskiej. Widzimy również, że oprócz stałego podkreślania wagi działalności charytatywnej, najlepsze posty odzwierciedlają także bieżące wydarzenia. Dowodem są chociażby posty Bronisława Komorowskiego i Kancelarii Premiera z 21 lutego dotyczące akcji Solidarni z Ukrainą oraz wpis Justyny Kowalczyk ze zdjęciem medalu po jej niesamowitej wygranej w biegu na 10 km stylem klasycznym podczas olimpiady w Soczi.

Najlepsze posty w #FanpageTrends

Najlepsze posty w #FanpageTrends

Samą olimpiadę mieliśmy zresztą okazję oglądać nie tylko w telewizji. Jej echa rozniosły się również na Facebooku. Relacjonująca na bieżąco wydarzenia TVP Sport zajęła trzecie miejsce w liczbie zaangażowanych zaraz po Kwejku i Demotywatorach oraz pierwsze miejsce pod względem odsetka zaangażowanych. Stacja zaangażowała 205 882 osób, co stanowi 165% liczby jej fanów na Facebooku.

Do naszych rankingów z impetem i niezwykłą gracją wskoczył Kamil Stoch. Reakcję fanów na pierwsze zwycięstwo skoczka z Zębu na infografice przedstawiła agencja WebTalk, której mieliśmy przyjemność dostarczyć dane.

Przyrost liczby fanów Kamila Stocha

Przyrost liczby fanów Kamila Stocha

Dzięki osiągnięciom Kamila Stocha, Zbigniewa Bródki oraz Justyny Kowalczyk w Soczi, cała kategoria Sport poprawiła swoją pozycję w rankingu branż o dwa miejsca, stając się trzecią największą po Muzyce i E-commerce kategorią. Z kolei sami sportowcy zyskali dzięki swoim osiągnięciom naprawdę liczne grono fanów. Co ciekawe, Kamil Stoch został wspomniany również w najlepszych postach stron z kategorii Miasta, Prasa, Programy tv i Uczelnie.

Wzrost liczby fanów medalistów z Soczi

Wzrost liczby fanów medalistów z Soczi

Wskazówki Sotrendera pokażą Ci drogę

Pamiętacie, że Sotrender to nie tylko wykresy i dane? Od jakiegoś czasu możecie korzystać z funkcjonalności Wskazówek generowanych automatycznie na podstawie danych. Często pytaliście nas, czy faktycznie są skuteczne. W lutowym Sotrender Research Insight postanowiliśmy to udowodnić. Nasza analiza przeprowadzona na ponad 4 tys. profili pokazała, że podążanie za Sotrenderowymi wskazówkami przynosi wymierne rezultaty.

Wskazówki pomogą Ci poprawić wyniki Twoich stron

Wskazówki pomogą Ci poprawić wyniki Twoich stron

Można zauważyć, że stosowanie się do wskazówek poprawia dzienne zaangażowanie średnio o 35%, zasięg organiczny o 26%, a liczbę użytkowników klikających w treści o 31%. Najbardziej pomocne okazało się przypomnienie o regularnym postowaniu – zastosowanie się do tej wskazówki podniosło zaangażowanie aż o 120%. Jeśli jeszcze nie wypróbowałeś Wskazówek, gorąco do tego zachęcamy!

Sotrender taki międzykontynentalny

Kontynuujemy naszą przygodę w Dolinie Krzemowej, starając się jak najwięcej dowiedzieć się o amerykańskim rynku. W lutym mieliśmy przyjemność uczestniczyć m.in. w Launch Festivalu. Mieliśmy na nim swoje stoisko, pilnowane przez sympatycznego robota Kinghtscope, którego możecie zobaczyć na zdjęciu. Dumnie reprezentowaliśmy Polskę również w trakcie Polish Demo Day zorganizowanego przez Plug and Play Technology Center oraz konferencji Asven – Silicon Valley Asia Forum.

Sotrender podczas Launch Festival

Sotrender podczas Launch Festival

Jednak mimo że nasze myśli skupiają się ostatnio na Silicon Valley, nie zapominamy o tym, że to dzięki klientom z Polski, możemy teraz chwalić się Sotrenderem za oceanem. W lutym odwiedziliśmy m.in. Social Media Convent, podczas którego  przedstawiliśmy wyjątkową i aktualną prezentację. Tematem naszego wystąpienia była obsługa klienta w mediach społecznościowych, której moc dla naszych czytelników nie będzie zaskoczeniem. Całą prezentację możecie zobaczyć na naszym kanale na SlideShare. O obsłudze klienta mówiliśmy również podczas spotkania Oracle Business Mixer, a ponieważ doskonale zdajemy sobie sprawę, jak ważny aspekt komunikacji stanowi, będziemy o niej opowiadać również podczas najbliższego Czwartku Social Media w Warszawie. Serdecznie zapraszamy!

Sotrender na Social Media Convent

Sotrender na Social Media Convent

Sto lat Facebooku, rośnij duży, okrąglutki!

W lutym hucznie świętowaliśmy urodziny Facebooka, który skończył 10 lat! Z tej okazji udostępnił użytkownikom wspomnienie ich własnych przygód, których był świadkiem. Pod linkiem https://www.facebook.com/lookback można zobaczyć swoje najważniejsze wydarzenia wybrane z całego czasu spędzonego wspólnie z Facebookiem.

Facebook look back

Facebook look back

Sam Mark Zuckerberg z okazji urodzin Facebooka udzielił wywiadu Bloomberg Businessweek. Według Zuckerberga posługiwanie się swoją prawdziwą tożsamością jest czasami zbyt dużym ograniczeniem. Dlatego Facebook będzie zmierzał w kierunku zrównoważenia polityki dotyczącej tożsamości użytkowników, co jest pewnym zwrotem w dotychczasowych działaniach podkreślających wagę identyfikowania się imieniem i nazwiskiem. Zuckerberg zapowiedział także, że nowe aplikacje nie będą korzystały z tak dokładnej weryfikacji użytkowników jak dotychczas. Życzymy Facebookowi wszystkiego najlepszego i mamy nadzieję, że zarówno Wy, jak i my, spędzimy z nim jeszcze wiele niezapomnianych chwil!

Zapraszamy do lektury lutowego raportu #FanpageTrends!

Do góry
Do góry

Podobne posty