Typ posta a zbierane przez niego aktywności

W styczniowym wydaniu Sotrender Research Insight zdecydowaliśmy się zbadać, jak typ posta wpływa na wywoływane przez niego aktywności. Analizie poddaliśmy posty opublikowane przez administratorów komercyjnych profili w styczniu 2014.

Typ posta a rodzaj aktywności

Pod względem przeciętnej liczby zebranych udostępnień najlepiej wypadają posty ze zdjęciem, a najgorzej statusy tekstowe.

Spójrzmy najpierw na udostępnienia – zdjęcie jest udostępniane średnio 9, 1 raza, podczas gdy status tekstowy, który wypada najgorzej, jedynie 1, 4 raza. Posty zawierające wideo oraz posty z linkami plasują się po środku, uzyskując odpowiednio 5, 1 oraz 3, 2 udostępnień.

Typ posta a przeciętna liczna polubień oraz komentarzy

Posty ze zdjęciem zbierają najwięcej zarówno komentarzy jak i polubień, jednak na drugim miejscu są w pierwszym przypadku statusy tekstowe, a w drugim posty zawierające wideo.

Zdjęcia również pod względem komentarzy oraz polubień wypadają najlepiej, przyjrzyjmy się zatem, jak na ich tle wypadają inne typy postów.
Statusy tekstowe, choć pod względem udostępnień wypadały najgorzej, to biorąc pod uwagę liczbę komentarzy – znajdują się już na drugiej pozycji za zdjęciami z wynikiem przeciętnym wynoszącym 18 komentarzy pod postem. W przypadku polubień obok zdjęć dobrze wypadają również statusy zawierające wideo, dalej za nimi statusy tekstowe, a na końcu linki.

Wnioski

Jeśli nie chcesz dodawać kolejnego zdjęcia, możesz wybrać pomiędzy samym tekstem, o ile zależy ci na komentarzach lub wideo, jeśli zależy ci na zebraniu polubień. W przypadku, jeśli chcesz, aby Twoi fani udostępniali posta, musisz dodać do niego atrakcyjną zawartość multimedialną, gdyż sam tekst poradzi sobie zbyt słabo.

Spójrz na poprzedni wpis na blogu Sotrendera i zobacz jak kształtują się zasięgi poszczególnych typów postów.