Instagram jest obecnie jedną z najpopularniejszych platform społecznościowych. Jego użytkownicy mogą zamieszczać, edytować i przesyłać sobie posty i wideo, lubić je i komentować. Od 2010 roku, kiedy to platforma zobaczyła światło dzienne, Instagram zyskał ponad pół biliona użytkowników na całym świecie. Ponad 80% użytkowników pochodzi spoza Stanów Zjednoczonych.

Kto jest na Instagramie?

Według różnych badań, Instagram to jedna z pięciu największych platform społecznościowych.

Użytkownicy a urządzenia

Instagram używany jest głównie na urządzeniach mobilnych. Istnieje również wersja przeglądarkowa platformy, ale nie umożliwia ona obecnie dodawania nowych postów. Można tego dokonać jedynie przez urządzenia mobilne.

Co użytkownicy udostępniają na Instagramie?

Do najpopularniejszych kategorii na Instagramie należą jedzenie, sport, moda, uroda, podróże i architektura. Specyfika platformy pozwala każdemu na utworzenie konta, zamieszczanie postów i przyciągnięcie uwagi tysięcy innych użytkowników. Warto jednak pamiętać, że dziś jest to znacznie trudniejsze, ponieważ Instagram wdrożył algorytm.

Rozpocznij analizę profilu na Instagramie

Najpopularniejsze konta na Instagramie

Dla wielu celebrytów Instagram stał się idealną platformą do gromadzenia swoich fanów i budowania społeczności. Zaraz po największym koncie, które należy do samego Instagrama, kolejne należą do artystów i celebrytów takich jak Selena Gomez, Taylor Swift i Adriany Grande.

Dla marek pokonanie celebrytów jest niemal niemożliwe, ale wiele z nich również produkuje i zamieszcza content wysokiej jakości, który angażuje miliony fanów.

Jedne z największych profilów marek:

Nike: 56.4m

National Geographic: 56m

Victoria’s Secret: 42.5m

9gag: 31.5m

Nike Football: 21m

W Polsce największe profile zamieszczają treści rozrywkowe:

Podsumowanie

Instagram może być świetnym miejscem do pokazania charakteru Twojej marki oraz do opowiadania historii. Jednak zanim przystąpisz do działań, upewnij się, że jest tam również Twoja grupa docelowa, a Ty jesteś w stanie produkować regularnie wartościowy wizualnie content.