Hashtagi są bardzo ważne dla zwiększenia widoczności Twojego profilu na Instagramie. Jednak ważne jest również, żeby używać ich mądrze i z głową. Jeśli Twoja marka ma swój własny hashtag, który jest używany w postach, może to znacznie pomóc w poprawie ogólnej efektywności Twojego profilu.

Dlaczego warto stworzyć własny hashtag na Instagramie?

Hashtagi są bardzo ważnym elementem komunikacji na większości kanałów społecznościowych. Jeśli masz swój własny hashtag i zadbasz o jego dobrą dystrybucję i widoczność, zyska na tym również Twoja marka, o której informacje dotrą do znacznie większej liczby osób.

Stwórz jeden, maksymalnie kilka, hashtagów dla swojej marki. Od teraz używaj go przy każdym poście. Oczywiście możesz używać go również na innych kanałach, które prowadzisz, co zapewni m.in. spójność Twojej komunikacji. W takim przypadku, szanse, że Twoi odbiorcy zobaczą, zaznajomią się i zaczną używać Twojego hashtaga w swoich własnych postach, znacznie wzrastają. Równocześnie zacznie rosnąć świadomość dotycząca Twojej marki i jej rozpoznawalność.

Jak stworzyć swój własny hashtag?

Czy Twoja marka posiada jakieś hasło lub slogan? To może być Twój hashtag. Jeśli nazwa Twojej marki jest stosunkowo unikalna i wyjątkowa, również ona może stać się hashtagiem.

Jeśli jednak dalej nie masz pomysłu na hashtag dla swojej marki, oto kilka innych wskazówek, które mogą Ci pomóc nie tylko go stworzyć, ale również monitorować później jego efektywność.

  • Zrób burzę mózgów – im więcej osób i pomysłów tym lepiej! Pamiętaj, że Twój nowy hashtag musi dobrze odzwierciedlać Twoją marką. Powinien też być krótki, chwytliwy i łatwy do zapamiętania. Postaraj się zawrzeć w nim nazwę swojej marki, flagowy produkt, wydarzenie, które organizujesz lub jakikolwiek inny element, który ułatwi odbiorcom utożsamienie go z tym, co faktycznie robisz.
  • Zrób małe rozeznanie na rynku. Sprawdź, jakie hashtagi już istnieją. Nie chcesz przecież nikogo kopiować, ponieważ wtedy nie stworzysz swojej własnej społeczności, a co więcej możesz narazić się na krytykę. Warto jednak wiedzieć jakiego rodzaju hashtagi cieszą się popularnością – odrobina inspiracji nie zaszkodzi 😉
  • Promuj się! Używaj swojego hashtagu na wszystkich platformach społecznościowych, które prowadzisz i zwiększaj tym samym jego widoczność. Oczywiście możesz go również promować np. na ulotkach lub w innych materiałach reklamowych i drukowanych, które opracowujesz.
  • Monitoruj! Bądź na bieżąco z tym, czy, i w jaki sposób, Twoi odbiorcy używają Twojego hashtaga. Czy są wokół niego zaangażowani? Twoi obserwatorzy i fani są najważniejszym elementem całej komunikacji, którą prowadzisz, ważne jest więc, żebyś na bieżąco monitorował ich reakcje na działania, które podejmujesz.

Rozpocznij analizę profilu na Instagramie

Do dzieła! Teraz już wiesz jak stworzyć swój własny i niepowtarzalny hashtag oraz w jaki sposób możesz wykorzystywać go do promocji swojej marki.