Nie jest to wcale takie proste i oczywiste.

W zależności od miejsca opublikowania wideo, są 3 sposoby, żeby dowiedzieć się, kto zobaczył opublikowany przez Ciebie materiał.

#1 Instagram Stories

… w tym przypadku sprawdzisz to najłatwiej. Gdy tylko dany użytkownik otworzy Twoją relację zawierającą wideo, niezależnie czy obejrzy ją w całości czy tylko kilka sekund, będzie on liczony jako osoba, która zobaczyła Twoje wideo.
Jak to sprawdzić? U dołu ekranu na Twojej relacji pokazuje się liczba osób, które ją zobaczyły. Gdy ją klikniesz, pokaże się lista tych użytkowników.

#2 Wideo wysłane w wiadomości prywatnej (może być to Twoje wideo lub wideo opublikowane przez innego użytkownika)

… tu sprawa nieco się komplikuje.
Dowiesz się z pewnością, jeśli dany użytkownik zobaczy Twoją wiadomość, jednak to nie gwarantuje, że zobaczył przesłane wideo. Nieco większe prawdopodobieństwo, że je zobaczył będziesz miał/a, gdy je polubi lub gdy polubi Twoją wiadomość.

#3 Wideo opublikowane jako post na Twoim profilu

… w tym przypadku sprawa również nie jest taka prosta. Po pierwsze, możesz na pewno sprawdzić, kto polubił Twoje wideo – najprawdopodobniej większość z tych osób faktycznie je widziała.
Jeśli chodzi o osoby, które zobaczyły Twoje wideo to możesz to sprawdzić bezpośrednio pod nim, klikając w “Wyświetlenia”, które od razu informują Cię również o liczbie osób, które zobaczyły dany materiał. Jeśli chodzi jednak o same wyświetlenia to należy pamiętać, jak są one liczone. Materiały wideo odtwarzają się co do zasady bez dźwięku.
Jeśli użytkownik kliknie w Twoje wideo, żeby włączyć dźwięk lub obejrzy więcej niż 3 sekundy Twojego wideo (albo ponad 5% wideo przy materiale, który trwa 60 sekund), dopiero wtedy Instagram traktuje wideo jako obejrzane.

Rozpocznij analizę profilu na Instagramie

W chwili obecnej nawet na YouTubie użytkownicy nie mają wglądu w dokładnie informacje dotyczące tego kto zobaczył ich wideo. Mimo wszystko, publikowane tam materiały zawierają więcej statystyk, m.in. dot. komentarzy, polubień czy odpowiedzi.