Zanim zaczniesz ustawiać reklamy na Instagramie, musisz przygotować kilka (niezbędnych) elementów. Może się to wydawać skomplikowane, jednak wbrew pozorom nie jest, a co najważniejsze warte jest poświęcenia Twojego czasu.

Co muszę więc przygotować zanim zacznę ustawiać reklamy na Instagramie?

Oto najważniejsze elementy:

  • Strona na Facebooku. Musisz korzystać z narzędzi Facebooka, jeśli chcesz tworzyć reklamy, które będą wyświetlane na Instagramie. Jeśli więc nie posiadasz jeszcze Strony, musisz ją stworzyć. Następnym krokiem będzie połączenie Twojej Strony na Facebooku z profilem na Instagramie.
  • Znajomość narzędzi Facebooka. W chwili obecnej masz do wyboru Menadżera Reklam bądź Power Editora. Zapoznaj się z nimi i wybierz, z którego będziesz korzystać podczas tworzenia swoich reklam.
  • Strategia. Czyli punkt wspólny wszystkich działań, jakie podejmujesz. W tym przypadku chodzi nie tylko o spójność tego, co robisz i nie działanie w chaosie, ale także o efektywność. W końcu reklamy nieodzownie związane są z wydawaniem pieniędzy i na pewno chcesz mieć kontrolę nad swoim budżetem.
  • Treści. Nie ma sensu promować postów, które nie będą wysokiej jakości. Dlatego niezależnie jakich formatów będziesz używać w swoich reklamach (czy to będą zdjęcia czy materiały wideo), upewnij się, że Twoje treści są wysokiej jakości i będą atrakcyjne dla odbiorców.

Rozpocznij analizę profilu na Instagramie

Przydatne, choć niekonieczne, jest również posiadanie Business Managera na Facebooku. Pomoże Ci on, i usprawni, zarządzanie aktywnością, która będzie się działa wokół Twoich reklam, np. przeglądanie na komentarze pod poszczególnymi postami i odpowiadanie na nie.

Przed podejmowaniem jakichkolwiek działań zawsze warto również zrobić rozeznanie na rynku, poznać działania konkurencji, bieżące trendy oraz dobre praktyki.