Aby mieć możliwość dodania, a następnie analizowania, wybranego profilu instagramowego w Sotrenderze, upewnij się, że jest ono poprawnie skonfigurowane oraz połączone z Facebookiem. 

Poniżej opisaliśmy, jak rozwiązać najczęściej pojawiające się problemy z połączeniem Instagrama z Facebookiem. 

  • Zmień profil instagramowy na profil prywatny. By to zrobić, zaloguj się do Instagrama na aplikacji mobilnej, przejdź w: Ustawienia -> Konto -> i kliknij „Przełącz na konto osobiste”.
ustawienia konta na instagramie
  • Następnie należy usunąć profil, z którym połączony jest profil na Facebooku. By to zrobić, zaloguj się do Facebooka na swoim komputerze. Następnie przejdź na profil, z którym Instagram powinien być połączony ->  Ustawienia strony -> Instagram -> i kliknij „Usuń połączenie”. Potwierdź rozłączenie.
usuwanie powiązania konta na instagramie
  • Nawiąż nowe połączenie profilu na Facebooku z Instagramem. Zaloguj się do Facebooka na komputerze. Przejdź na profil, z którym konto instagramowe powinno być połączone -> Ustawienia strony -> Instagram -> „Połącz konto” -> Kontynuuj -> Wybierz profil instagramowy, z którym chcesz połączyć konto.
połączenie strony na Facebooku z Instagramem
ustawienia instagram
dane konta na instagramie
  • Potwierdź połączenie na Instagramie. By to zrobić zaloguj się do Instagrama z poziomu aplikacji mobilnej, przejdź w: Ustawienia -> Konto -> Udostępnianie w innych aplikacjach -> kliknij w sekcję Facebook -> wybierz profil, z którym profil powinien być połączony (nie profil prywatny).
udostępnianie relacji i postów
dodawanie profilu w sotrenderze
dodanie profilu instagramowego w sotrenderze

Profil pojawia się na liście?

  1. Jeśli tak, wystarczy go dodać. 
  2. Jeśli nie – sprawdź, czy pojawia się w integracjach biznesowych na Facebooku.