Benchmarking to rozwiązanie umożliwiające zestawienie i analizę własnych wyników reklamowych na Facebooku i Instagramie na tle branży.

Porównanie wyników reklamowych z konkurencją to unikatowe rozwiązanie na rynku, które umożliwia dostęp do wiedzy kluczowej w kontekście planowania strategii marketingowej oraz budżetów reklamowych.

Aby porównać wyniki swoich reklam z wynikami innych firm, wystarczy wybrać jedną z 25 kategorii oraz cel kampanii (Świadomość, Działania, Konwersje). Sprawdź, jakie kategorie dostępne są w ramach funkcji Benchmarking >

Jakie korzyści dla marketingu zapewnia Benchmarking?

Dzięki funkcji Benchmarkingu, reklamodawca może dowiedzieć się, czy koszty, które ponosi oraz wyniki reklamowe, jakie osiąga, są lepsze czy gorsze od konkurentów w danej branży. 

Analiza kosztów pozwala mu także kontrolować wydatki reklamowe, ocenić, czy nie przepłaca za reklamę na Facebooku i Instagramie oraz, w razie potrzeby, zoptymalizować koszty.

W rezultacie, dostęp do takich danych umożliwia łatwiejsze planowanie budżetów reklamowych oraz tworzenie skuteczniejszej strategii marketingowej.

Jakie dane można porównać w ramach Benchmarkingu?

Porównywanie wyników z konkurencją jest możliwe pod kątem 4 wskaźników:

  • średniego CPC,
  • średniego CPM,
  • liczby wyświetleń reklamy,
  • liczby kliknięć w reklamy.

Wyniki prezentowane są za pomocą tzw. score’ów, czyli wskaźników liczonych przez algorytm bazujący na sztucznej inteligencji. Dane te dotyczą zawsze ostatniego miesiąca, jednak istnieje też możliwość prześledzenia trendu dla poszczególnych wskaźników z uwzględnieniem 7 ostatnich miesięcy.

Dla przykładu, CPM score na poziomie 83% oznacza, że w minionym miesiącu średni koszt 1000 wyświetleń Twojej reklamy był lepszy niż 83% konkurencyjnych firm.

W ramach funkcji Benchmarking w Sotrender Ads, użytkownik może także porównać wysokość całkowitych wydatków poniesionych na reklamę w minionym miesiącu z wydatkami konkurencji. Dzięki temu może dowiedzieć się, ile sumarycznie na reklamy wydaje konkurencja, a także jakie kwoty przeznacza na reklamy o konkretnym celu. W wydatkach uwzględnionych zostało 5 głównych celów kampanii, takich jak: Zasięg, Konwersje, Ruch, Świadomość, Aktywność.

W powyższym przykładzie wszystkie działania reklamowe użytkownika miały za cel zasięg, a całkowite wydatki poniesione na kampanie w marcu wynosiły 38 zł. Tymczasem, mediana wydatków konkurencji wyniosła 339 zł, a kampanie z celem zasięg stanowiły tylko 7% wydatków.

Porównaj wyniki z konkurencją