Instagram Trends czerwiec 2023 – marsz w słusznej sprawie

Czerwiec był miesiącem, w którym działo się niezwykle dużo – od wydarzeń sportowych i muzycznych, po te związane z naszymi prawami. Gromadziliśmy się, by je chronić i manifestować swoje wartości – zarówno w sieci, jak i na ulicach. 

Bez zbędnego przedłużania zapraszamy na raport Instagram Trends czerwiec 2023.

Chodź na marsz 

Czerwiec od marszu się zaczął i marszem się zakończył. 

4 czerwca zwolennicy Platformy Obywatelskiej wyruszyli w Warszawie, oraz innych miastach Polski, w obronie demokracji. 

Na profilu Donalda Tuska, który był głównym inicjatorem i siłą napędową całej inicjatywy, obserwować mogliśmy rekordowe zaangażowanie. Z kolei na profilu Platformy Obywatelskiej odnotowaliśmy ponad 8% przyrost obserwatorów.

donald tusk instagram marsz 4 czerwca

Najlepsze posty w kategorii Osoby | Polityka, Instagram czerwiec 2023

10 dni później ruszyły protesty pod hasłem Ani jednej więcej! organizowane przez Ogólnopolski Strajk Kobiet. Przedstawicielki organizacji, z niemałą reprezentacją pojawiły się również na marszu 4 czerwca, a profil Strajku Kobiet był numerem jeden pod względem łącznej liczby aktywności w kategorii Organizacje NGO

czerwiec instagram strajk kobiet

Profile organizacji NGO o największej liczbie aktywności | czerwiec 2023

Czerwiec to w końcu także Pride Month. 

Warszawska Parada Równości, która odbyła się 17 czerwca, na Instagramie została nieco przyćmiona przez wspomniane wyżej wydarzenia. 

Z kolei treści publikowane na profilu Grupy Stonewall, która organizowała Marsz Równości w Poznaniu zdominowały kategorię Organizacje | Edukacja na Instagramie. 

Najlepsze posty na Instagramie w kategorii Organizacje | Edukacja, czerwiec 2023

Kolejny triumf Igi Świątek

Drugi miesiąc z rzędu najszybciej rosnącymi profilami były profile sportowców – i ponownie była to wypadkowa ich sportowych sukcesów. 

Wszystkich nas po raz kolejny zachwyciła Iga Świątek – do tego stopnia, że na jej profilu przybyło aż 176 tys. nowych obserwatorów. 

Triumf Polki w finale French Open zwrócił na nią oczy całego świata. Pod względem łącznej liczby aktywności, w kategorii Osoby | Sport profil tenisistki był w czerwcu numerem dwa – za niedoścignionym Robertem Lewandowskim. 

Profile sportowców o największej liczbie aktywności na Instagramie, czerwiec 2023

Polowanie na Harry’ego

W czerwcu dużo działo się także muzycznie. Tylko końcówka miesiąca była prawdziwym muzycznym maratonem, m.in. za sprawą koncertu Beyonce, Open’era, oraz zbliżającego się koncertu Harry’ego Styles’a.

Hype na Harry’ego wykorzystało RMF FM organizując polowanie na bilety na koncert muzyka. Jak można było się spodziewać, konkurs cieszył się niemałym zainteresowaniem, a posty na profilu RMF FM totalnie zdominowały całą kategorię Radio

radio najlepsze posty na instagramie w czerwcu

Najlepsze posty w kategorii Media | Radio na Instagramie, czerwiec 2023

Instagram Trends czerwiec 2023 

To by było na tyle, jeśli chodzi o nasze subiektywne podsumowanie czerwca na Instagramie. Zachęcamy do sprawdzenia pełnego wydania raportu Instagram Trends.

 

Do góry
Do góry

Podobne posty