Kim jesteś? Zwycięzcą! 

Prawdopodobnie tak mogło się określić wielu (zarówno tych bardziej, jak i mniej znanych) instagramowiczów w kwietniu. 😉 

O czym dokładnie mówimy dowiecie się sprawdzając kwietniowe wydanie raportu Instagram Trends.

Jakub z Ciechanowa znajduje pracę Życia

Jakub z Ciechanowa, lepiej znany jako Quebonafide, dołączył w kwietniu do teamu Żywca, który jest dobrze znany z kreatywnego podejścia do działań marketingowych. 

Kampania, wokół której została zbudowana cała historia zatrudnienia nowego pracownika, zdobyła uznanie instagramowiczów – choć chyba nie wszyscy są świadomi, że prawdziwa rola Quebo tak naprawdę nieco odbiega od bycia Młodszym Specjalistą ds. Ż. 😉 

Post z informacją o nowej ścieżce kariery Jakuba z Ciechanowa był drugim najlepszym postem w kategorii Jedzenie oraz najlepszym postem w kategorii Alkohole.

Jakub z Ciechanowa, quebo, praca

Najlepsze posty na Instagramie w kategorii Jedzenie | kwiecień 2023

Wielki sukces na swoim koncie odnotowała też dwudziestosześcioletnia Julia Stankiewicz, która dołączy do zespołu NASA, gdzie zajmować się będzie projektem monitorowania katastrof naturalnych w ramach programu ARPA.

Więcej o sukcesie Polki pisał noizzpl, zdobywając ponad 10 tys. polubień pod swoim postem (który znalazł się też wśród top postów kwietnia w kategorii Wiadomości i informacje).

noizz julka nasa wiadomości

Najlepsze posty na Instagramie w kategorii Wiadomości i informacje | kwiecień 2023

To jest dopiero praca życia. 😉 

W to mi graj!

Przygotowując dla Was kwietniowy raport, tym, co najbardziej rzuciło nam się w oczy, była mnogość organizowanych konkursów. 

Jednym z tych, który zdobył największe zaangażowanie, był konkurs zorganizowany z okazji 15. urodzin doz.pl. Zyskał on ponad 2 800 komentarzy i ponad 6 tys. polubień i znalazł się wśród 15 najlepszych postów miesiąca w kategorii Marki oraz był najbardziej angażującym postem w kategorii Zdrowie

dozpl konkurs urodzinowy instagram

Najlepsze posty na Instagramie w kategorii Zdrowie | kwiecień 2023

Zaangażowanie w post konkursowy przełożyło się na awans profilu doz.pl – aż o 78 pozycji względem poprzedniego miesiąca – pod względem łącznej liczby aktywności użytkowników. 

doz konkurs urodzinowy instagram

Profile o największej liczbie aktywności użytkowników na Instagramie w kategorii Zdrowie | kwiecień 2023

Również kategoria Kosmetyki naturalne została zdominowana przez konkursy – aż osiem najlepszych postów w tej kategorii było postami konkursowymi. 

kosmetyki naturalne konkurs instagram

Najlepsze posty na Instagramie w kategorii Kosmetyki naturalne | kwiecień 2023

Liczne konkursy pojawiały się też w kategorii Zwierzęta, RTV AGD czy Akcesoria

Instagram Trends kwiecień 2023 

To wszystko, co przygotowaliśmy dla Was w tym miesiącu. Zachęcamy do sprawdzenia pełnej wersji kwietniowego raportu, a już za kilka dni zapraszamy na raport Facebook Trends.