Instagram Trends styczeń 2023 – poznajcie TOP marki na Instagramie

Nie trzymamy Was dłużej w niepewności i oddajemy w Wasze ręce premierowy, i tak długo wyczekiwany, raport Instagram Trends! ?

Ponieważ jest to nasz pierwszy raport po (zdecydowanie za długiej ;)) przerwie, na początek przyjrzyjmy się profilom marek z największą liczbą obserwujących i największą liczbą aktywności. 

Największe i najbardziej angażujące profile marek 

Potrafilibyście wymienić 10 największych profili marek na polskim Instagramie? Od dziś nie będziecie mieli problemu by je wskazać. 😉 

Marki – największe profile na Instagramie 

W TOP10 znajdziemy głównie profile:

  • marek odzieżowych, m.in. Reserved, DeeZee, CCC,
  • marek kosmetycznych – Indigo Nails, Rossmann, 
  • a także najpopularniejszych sklepów sieciowych, jak Ikea i Pepco. 

Tylko dwóm z nich udało się przekroczyć granicę miliona obserwujących (Reserved, Westwing), a kolejnym dwóm próg 500 tys. obserwujących (Pepco, DeeZee). 

marki na Instagramie - największe profile

Największe profile marek w Polsce na Instagramie, styczeń 2023

Marki – TOP posty w styczniu

Najbardziej angażującym postem w kategorii Marki był post na profilu @aaaautopolska, który dotyczył działań ambasadorskich z Natalią Tomczyk (nathalie_tom), vice Miss Polski. 

Trzecim najlepszym postem w styczniu był z kolei post na profilu @ingrid.cosmetics. Zawierał on informację o premierze kolekcji kosmetyków do makijażu współtworzonej z Viki Gabor.

Obydwie współprace, i ich komunikacja na profilach marek, zapewniły wspomnianym profilom wzrost w zaangażowaniu i awans w zestawieniu Aktywnych użytkowników (odpowiednio na miejsce 17. i 13.). 

Ciężko mówić, że jest to trend – współprace z influencerami i celebrytami to raczej stały element w działaniach marketingowych marek, który często prowadzi do obopólnego sukcesu. 

najlepsze posty na Instagramie styczeń 2023

Najlepsze posty na Instagramie w kategorii Marki, styczeń 2023

Zobacz 15 najlepszych postów stycznia w kategorii Marki >

Marki – najbardziej angażujące profile w styczniu

Profilem, który w styczniu zyskał największą liczbę aktywności pod postami, był profil @dropsy.app. Był to niepodważalny lider w tym zestawieniu, z oszałamiającą liczbą aktywności  na swoim koncie – ponad 1 mln 600 tys. Czy w najbliższych miesiącach jakaś marka będzie w stanie mu zagrozić? 

Wśród najbardziej angażujących profili nie możemy nie dostrzec @rocketjobspolska, który uplasował się na wysokim 7. miejscu. Znajdziecie tam nie tylko porządną dawkę humoru (jeden z takich postów był piątym najlepszym postem w styczniu), ale także merytoryczne treści, w których moderatorzy zachęcają do dzielenia się swoim doświadczeniem związanym z różnymi aspektami pracy. 

Lećcie obserwować @rocketjobspolska, nawet jeśli aktualnie nie poszukujecie pracy i nie zastanawiacie się na jej zmianą. ?

Raport Instagram Trends – co jeszcze znajdziecie w środku? 

My na tapet wzięliśmy największe i najbardziej angażujące profile marek, ale to od Was zależy, jakie kategorie zgłębicie w naszym raporcie. ?

Kategorię Marki podzieliliśmy aż na 16 podkategorii – z pewnością więc znajdziecie w nich to, co najbardziej Was interesuje. 

instagram trends marki podkategorie

Marki – podkategorie | Instagram Trends

Ale to nie wszystko – poza Markami, możecie monitorować teraz także TOP20 profili z kategorii Media, Miejsca, Organizacje, Wydarzenia i oczywiście Osoby. A w każdej z nich znajdziecie nawet po kilkanaście dodatkowych kategorii. 

raport instagram trends kategorie

Kategorie dostępne w raporcie Instagram Trends

Jesteśmy otwarci na wszystkie sugestie dotyczące poszczególnych kategorii i podkategorii, jak i całego raportu. Koniecznie dajcie nam również znać, jeśli dostrzeżecie brak jakiegoś profilu w raporcie Instagram Trends

To co, słyszymy się za miesiąc? ?

Do góry
Do góry

Podobne posty