Nie trzymamy Was dłużej w niepewności i oddajemy w Wasze ręce premierowy, i tak długo wyczekiwany, raport Instagram Trends! 🤩

Ponieważ jest to nasz pierwszy raport po (zdecydowanie za długiej ;)) przerwie, na początek przyjrzyjmy się profilom marek z największą liczbą obserwujących i największą liczbą aktywności. 

Największe i najbardziej angażujące profile marek 

Potrafilibyście wymienić 10 największych profili marek na polskim Instagramie? Od dziś nie będziecie mieli problemu by je wskazać. 😉 

Marki – największe profile na Instagramie 

W TOP10 znajdziemy głównie profile:

  • marek odzieżowych, m.in. Reserved, DeeZee, CCC,
  • marek kosmetycznych – Indigo Nails, Rossmann, 
  • a także najpopularniejszych sklepów sieciowych, jak Ikea i Pepco. 

Tylko dwóm z nich udało się przekroczyć granicę miliona obserwujących (Reserved, Westwing), a kolejnym dwóm próg 500 tys. obserwujących (Pepco, DeeZee). 

marki na Instagramie - największe profile

Największe profile marek w Polsce na Instagramie, styczeń 2023

Marki – TOP posty w styczniu

Najbardziej angażującym postem w kategorii Marki był post na profilu @aaaautopolska, który dotyczył działań ambasadorskich z Natalią Tomczyk (nathalie_tom), vice Miss Polski. 

Trzecim najlepszym postem w styczniu był z kolei post na profilu @ingrid.cosmetics. Zawierał on informację o premierze kolekcji kosmetyków do makijażu współtworzonej z Viki Gabor.

Obydwie współprace, i ich komunikacja na profilach marek, zapewniły wspomnianym profilom wzrost w zaangażowaniu i awans w zestawieniu Aktywnych użytkowników (odpowiednio na miejsce 17. i 13.). 

Ciężko mówić, że jest to trend – współprace z influencerami i celebrytami to raczej stały element w działaniach marketingowych marek, który często prowadzi do obopólnego sukcesu. 

najlepsze posty na Instagramie styczeń 2023

Najlepsze posty na Instagramie w kategorii Marki, styczeń 2023

Zobacz 15 najlepszych postów stycznia w kategorii Marki >

Marki – najbardziej angażujące profile w styczniu

Profilem, który w styczniu zyskał największą liczbę aktywności pod postami, był profil @dropsy.app. Był to niepodważalny lider w tym zestawieniu, z oszałamiającą liczbą aktywności  na swoim koncie – ponad 1 mln 600 tys. Czy w najbliższych miesiącach jakaś marka będzie w stanie mu zagrozić? 

Wśród najbardziej angażujących profili nie możemy nie dostrzec @rocketjobspolska, który uplasował się na wysokim 7. miejscu. Znajdziecie tam nie tylko porządną dawkę humoru (jeden z takich postów był piątym najlepszym postem w styczniu), ale także merytoryczne treści, w których moderatorzy zachęcają do dzielenia się swoim doświadczeniem związanym z różnymi aspektami pracy. 

Lećcie obserwować @rocketjobspolska, nawet jeśli aktualnie nie poszukujecie pracy i nie zastanawiacie się na jej zmianą. 🚀

Raport Instagram Trends – co jeszcze znajdziecie w środku? 

My na tapet wzięliśmy największe i najbardziej angażujące profile marek, ale to od Was zależy, jakie kategorie zgłębicie w naszym raporcie. 😉

Kategorię Marki podzieliliśmy aż na 16 podkategorii – z pewnością więc znajdziecie w nich to, co najbardziej Was interesuje. 

instagram trends marki podkategorie

Marki – podkategorie | Instagram Trends

Ale to nie wszystko – poza Markami, możecie monitorować teraz także TOP20 profili z kategorii Media, Miejsca, Organizacje, Wydarzenia i oczywiście Osoby. A w każdej z nich znajdziecie nawet po kilkanaście dodatkowych kategorii. 

raport instagram trends kategorie

Kategorie dostępne w raporcie Instagram Trends

Jesteśmy otwarci na wszystkie sugestie dotyczące poszczególnych kategorii i podkategorii, jak i całego raportu. Koniecznie dajcie nam również znać, jeśli dostrzeżecie brak jakiegoś profilu w raporcie Instagram Trends

To co, słyszymy się za miesiąc? 👋

O Autorze

Klaudia Żyłka

Marketing Team Lead

Instagram, dogs, books and food lover. Former student at Warsaw University and Malmö University. Improving her marketing skills every day. Proud owner of DIMAQ certificate