Facebook Trends sierpień 2020 – Lewandowski święci triumfy

Królem Facebooka ponownie jest Robert Lewandowski i tym razem chodzi nie tylko liczbę fanów, ale o prowadzenie w prawie wszystkich kategoriach. 

W tym miesiącu znaczna część naszego podsumowania będzie poświęcona właśnie rodzinie Lewandowskich, ale przyjrzymy się także komunikacji kilku wybranych marek na swoich profilach.

Zapraszamy na sierpniowe wydanie raportu Facebook Trends!

Lewandowski numerem jeden

Sierpień zdecydowanie należał do Roberta Lewandowskiego. Zwycięstwo w Lidze Mistrzów spowodowało ponowny wzrost zainteresowania piłkarzem, co doskonale widać patrząc na sierpniowe statystyki na Facebooku. 

Profil Lewandowskiego był nie tylko najszybciej rosnącym profilem w sierpniu (+414 tys. nowych fanów), ale także najbardziej angażującym profilem

Pod względem liczby Aktywnych użytkowników lepszy na polskim Facebooku w sierpniu był jedynie profil Sok z Buraka.

robert lewandowski

Profile na polskim Facebooku z największą liczbą aktywnych użytkowników w sierpniu 2020 r.

Dodatkowo, aż 5 na 6 najlepszych postów miesiąca należało do Lewandowskiego. Dwa najlepsze posty zdobyły rekordową liczbę ponad 1 miliona reakcji. 

Jeden z postów piłkarza zainspirował również prowadzących profil Pasibusa do kolejnej kreacji na ich profilu. Jak widać fanom również się spodobał. 😉 

pasibus facebook

Post na profilu Pasibusa nawiązujący do posta Roberta Lewandowskiego, kategoria Restauracje

Nieco gorszą passę ma ostatnio żona Roberta, Anna Lewandowska, której problemy wizerunkowe zapoczątkowało opublikowane przez nią wideo, w którym przebrana była za otyłą kobietę. W sierpniu zaangażowanie na profilu Lewandowskiej spadło o 22% w porównaniu do poprzedniego miesiąca. 

“Dobry” miesiąc mBanku 

Nierzadko zdarza się, że to nie najbardziej jakościowy i najdłużej przygotowywany content roznosi się viralowo. 

“Wpadka” mBanku na początku sierpnia (z której, trzeba przyznać, zespół mBanku wyszedł obronną ręką) była tego doskonałym przykładem. 

Najlepsze posty w kategorii Finanse | Facebook, sierpień 2020

Profil banku awansował w kategorii Aktywnych użytkowników oraz Zaangażowania, głównie za sprawą wzmożonych reakcji fanów na komunikację związaną z testowymi powiadomieniami w aplikacji. 

mbank facebook

Profile w kategorii Finanse o największej liczbie aktywnych użytkowników

Choć najprawdopodobniej sentyment i wydźwięk reakcji i komentarzy nie był najbardziej pozytywny, nie da się ukryć, że o marce było naprawdę głośno przez kilka sierpniowych dni, a zbudowane zasięgi z pewnością były imponujące. 

Święto pszczół 

8 sierpnia obchodziliśmy w Polsce Wielki Dzień Pszczół, który wiele marek z sukcesem wykorzystało w swojej komunikacji. 

Należały do nich m.in. posty na profilu Z Kujawskim Pomagamy Pszczołom:

Najlepsze posty w kategorii FMCG | Facebook, sierpień 2020

… czy Link4. 

Najlepsze posty w kategorii Ubezpieczenia | Facebook, sierpień 2020

Sierpień na Facebooku

Co jeszcze wydarzyło się w sierpniu na Facebooku? Które profile odnotowały spadki, a które wzrosty? Dowiecie się z pełnego wydania raportu Facebook Trends

Przypominamy również, że ukazało się kolejne wydanie kwartalnika Deweloper&Marketing, w którym dostępne są dane dot. profili na Facebooku największych polskich deweloperów. 

Do usłyszenia za miesiąc! 

 

Do góry
Do góry

Podobne posty