Twitter Trends grudzień 2018 – Świąteczne wzrosty

Grudzień na Twitterze upłynął przede wszystkim pod znakiem  życzeń świątecznych i noworocznych składanych przez polityków i osoby publiczne. Świąteczna atmosfera udzieliła się także sportowcom. Co jeszcze działo się na Twitterze w ubiegłym miesiącu? Dowiecie się tego z najnowszego wydania Twitter Trends przygotowanego przez Sotrender!

Najszybciej rosnący profil w grudniu 2018

Ostatni miesiąc roku, jakkolwiek dziwnie by to nie zabrzmiało, należał na Twitterze do profilu Auschwitz Memorial, który m.in. dzięki akcji i pomocy dziennikarza CNN Jake’a Tappera zdominował zestawienie najpopularniejszych tweetów grudnia – aż 7 tweetów profilu muzeum trafiło do zestawienia najpopularniejszych treści miesiąca. Warto wspomnieć, że od kilku miesięcy jest to także najszybciej rosnący profil na polskim Twitterze, a w grudniu podwoił swoją bazę obserwujących.

 

Politycy na Twitterze – grudzień 2018

Najczęściej wspominana dwójka polityków pod koniec ubiegłego roku to premier Mateusz Morawiecki i prezydent Andrzej Duda, którzy utrzymali swoje pozycje w porównaniu do listopada. Na najniższe miejsce podium w zestawieniu wskoczył urzędujący prezydent stolicy, Rafał Trzaskowski. Również tweety tej trójki wywoływały najwięcej aktywności w grudniu. Natomiast najlepszy tweet wśród polityków w ostatnim miesiącu 2018 roku wysłał Donald Tusk. Były to życzenia świąteczne okraszone próbką kolęd w wykonaniu przewodniczącego Rady Europejskiej.

Zapraszamy do lektury najnowszego raportu Twitter Trends grudzień 2018!

Do góry
Do góry

Podobne posty