Właściwie moglibyśmy napisać dokładnie to samo, co ostatnim razem. Początek nowego (i końcówka starego) roku nie obfitują w przełomowe zmiany w mediach społecznościowych, ale pojawiło się kilka ciekawych nowości. 

Nowości na Facebooku

CTA w Stories

Choć Stories nie są tak popularnym formatem na Facebooku, jak na Instagramie czy WhatsApp, to gigant z Menlo Park promuje je również w swoim głównym produkcie. Kolejną nowością jest możliwość dodania naklejek z CTA w Stories publikowanych przez Strony. Facebook przeprowadził także badanie, którego wyniki przekonują, że warto korzystać z tego formatu.

Nowości na Instagramie

Nowe sposoby na dzielenie się muzyką

Na Instagramie dzieje się przede wszystkim w zakresie Stories. Najnowszym usprawnieniem jest możliwość odpowiedzi na pytanie za pomocą piosenki.

Testy konta dla twórców

Instagram wprowadza konta przeznaczone specjalnie dla twórców i influencerów. To kolejny krok do profesjonalizacji medium po wprowadzeniu kont biznesowych w 2016 roku. Konto “influencerskie” będzie miało m.in. następujące funkcje – dostęp do danych wzrostu zasięgu i liczby obserwujących, możliwość flltrowania wiadomości prywatnych.

Multi postowanie

To nowość, która przypadnie do gustu szczególnie osobom, które zarządzają kilkoma kontami w serwisie. Instagram umożliwia jednoczesna publikację na kilku kontach.

 

O Autorze

Michał Wieczorek

Content Marketing Specialist

Baltic linguist, marketer, and music journalist in his free time. A big fan of good food and even better music.