Listopad na Twitterze brzmiał echami drugiej tury wyborów samorządowych, Black Friday i wydarzeniami sportowymi. Jednak o jednej rocznicy mówiło się najgłośniej.

Co działo się na Twitterze w listopadzie? Dowiecie się tego z najnowszego wydania raportu Twitter Trends przygotowanego przez Sotrender!

Życzenia dla Niepodległej

Żadnym zaskoczeniem nie jest, że najszerzej komentowanym tematem miesiąca było stulecie odzyskania niepodległości przez Polskę. Co ciekawe, najpopularniejszy tweet z życzeniami dla Jubilatki wysłał Donald Tusk, a w piętnaście najbardziej interaktywnych tweetów znalazły się także tweety Stanisława Janeckiego (publicysty m.in. TVP), prezydenta Andrzeja Dudy czy Krzysztofa Stanowskiego odnoszące się do rocznicy. Warto również wspomnieć, że głośnym tematem był, jak co roku, Marsz Niepodległości.

Zawiesiła rakietę na kołku

W listopadzie zakończenie profesjonalnej kariery sportowej ogłosiła Agnieszka Radwańska. Najlepszej polskiej tenisistce za lata pięknej gry podziękował m.in. pierwszy kibic Rzeczpospolitej, Andrzej Duda oraz Robert Lewandowski.

Zapraszamy do lektury najnowszego wydania raportu Twitter Trends!

 

O Autorze

Michał Wieczorek

Content Marketing Specialist

Baltic linguist, marketer, and music journalist in his free time. A big fan of good food and even better music.