Końcówka roku nie obfituje w przełomowe zmiany w social media, jednak potentaci społecznościowi wprowadzili kilka drobniejszych nowości. Jakich? Dowiecie się tego z naszego artykułu!

Nowości na Facebooku

Podziel się kolekcją ze znajomymi

Nie tak dawno Facebook wprowadził możliwość sortowania w kolekcje zapisanych linków i postów. Kolejną nowością jest możliwość udostępnienia kolekcji znajomym.

Rozwój subskrypcji

Od roku Facebook testuje możliwość subskrybowania treści wydawców bezpośrednio w platformie, co ma zniechęcić wydawców do ucieczki z powodu ciągle zmniejszajacego się zasięgu organicznego. W grudniu do pilotażowego programu dołączyli nowi wydawcy, a Facebook ogłosił, że pracuje na rozwiązaniem umożliwiającym założenie prenumeraty za pomocą płatności w platformie.

Oceń komentarz

Inną opcją, która jest obecnie w fazie testów, jest głosowanie na komentarze, co przypomina rozwiązanie stosowane m.in. na Reddicie. Ma to na celu zwiększenie zaangażowania oraz zwiększenie widoczności jakościowych komentarzy. Czy to się sprawdzi? Czas pokaże.

Nowości na Instagramie

Prywatne wiadomości głosowe

Jesteście w biegu, nie macie jak pisać, a chcecie wysłać wiadomość? Instagram wychodzi wam naprzeciw, wprowadzając możliwość wysyłania głosowych prywatnych wiadomości. Jednocześnie zmienił się widok pisania DM.

3,2,1… start!

Nowe naklejki w Instagram Stories pozwalają na odliczanie. Można ustawić czas oraz czego dotyczy odliczanie.

O Autorze

Michał Wieczorek

Content Marketing Specialist

Baltic linguist, marketer, and music journalist in his free time. A big fan of good food and even better music.