Nowości tygodnia #20 – świat kocha Stories

W mijającym tygodniu najwięcej wydarzyło się w świecie Stories – przeszły poważne zmiany na Instagramie, pojawiły się w nowym medium, a na Facebooku znajdziecie je w nowych miejscach.

Nowości na Facebooku

Relacje w grupach i na wydarzeniach

Facebook cały czas rozwija Stories, twierdząc, że ten format to przyszłość social media. Od jakiegoś czasu można było dodawać swoje relacje do wydarzenia, a od teraz globalnie dostępna jest możliwość wysłania relacji do grupy na Facebooku. Administratorzy mają pełną kontrolę nad tym, co pojawia się w grupowych relacjach.

Nowości na Instagramie

Dodaj kilka Stories na raz

Tak wygląda dodawanie kilku Stories na raz na Instagramie

Tak wygląda dodawanie kilku Stories na raz na Instagramie

Na Instagramie pojawiła się możliwość dodania kilku Stories na raz. Po wybraniu zdjęć, które chcecie opublikować w Stories, przejdziecie do kolejnego kroku, czyli możliwości ich edycji.

Jak się okazuje jest to nowość dla użytkowników z systemem iOS, ponieważ na Androidzie opcja była już od jakiegoś czasu dostępna.

Ułatwienia dla niewidomych i niedowidzących

Instagram dla niedowidzących i niewidomych

Instagram dla niedowidzących i niewidomych

Instagram wprowadza ułatwienia dla osób z niepełnosprawnościami. Dzięki AI oraz możliwości dodawania tagu “alt text”, osoby niewidome i niedowidzące będą mogły efektywniej korzystać z aplikacji. Podczas przeglądania Feedu, zakładki Eksploruj i profili użytkowników aplikacja będzie odczytywać zawartość zdjęć na podstawie “alt textu” dodanego przez użytkowników, a w przypadku, gdy tego tagu zabraknie, AI rozpozna, co znajduje się na zdjęciu.

Nowości na YouTube

YouTube Stories dostępne dla (prawie) wszystkich

Stories wkraczają także na YouTube

Stories wkraczają także na YouTube

Stories to najgorętszy format w mediach społecznościowych – znajdziecie je na Snapchacie, Instagramie, Facebooku, Messengerze, WhatsApp. Teraz format wkracza również na YouTube. Swoje relacje mogą udostępniać twórcy mający powyżej 10 tysięcy subskrypcji, a same Stories mają dłuższy okres przydatności – znikają dopiero po 7 dniach.

Do góry
Do góry

Podobne posty