Twitter Trends październik 2018 – Czas wyboru

Październik był miesiącem wyborów samorządowych, które odbyły się pod koniec miesiąca. Polityczne spory na Twitterze osiągnęły temperaturę wrzenia. Na czoło rankingu najczęściej wspominanych polskich kont wrócił profil Prawa i Sprawiedliwości, wyprzedzając premiera Mateusza Morawieckiego.

Co jeszcze działo się na Twitterze w październiku? Dowiecie się tego z najnowszego wydania Twitter Trends przygotowanego przez Sotrender!

 

Donald Tusk pozuje z legendą rocka

Bono, lider U2, znany jest z angażowanie się w sprawy polityczne i społeczne. Przyjaźni się z politykami i innymi wielkimi tego świata. W październiku do tego grona dołączył prezydent Rady Europejskiej, Donald Tusk. Najpopularniejszym tweetem byłego polskiego premiera w ubiegłym miesiącu wspólne zdjęcie z Bono na tle plakatu KONSTYTUCJA. Był to także trzeci pod względem popularności tweet na polskim Twitterze. Byłego premiera wyprzedzili Robert Lewandowski, co nie jest żadnym zaskoczeniem, oraz Radosław Sikorski.

Mistrz Twittera jest tylko jeden

Profile wywołujące najwięcej aktywności na Twitterze - Twitter Trends październik 2018

Profile wywołujące najwięcej aktywności na Twitterze – Twitter Trends październik 2018

Choć Andrzej Duda spadł w rankingu liczby aktywności pod tweetami o siedem pozycji, to nadal jest najskuteczniejszym polskim użytkownikiem twittera. Prezydent nie ćwierka zbyt często, ale gdy to robi, to nie ma sobie równych. Na jeden tweet prezydenta przypada ponad 10 tysięcy reakcji (polubień, odpowiedzi, podań dalej), co jest absolutnym rekordem polskiego Twittera. Nie może się z nim równać nawet Robert Lewandowski.

Zapraszamy do lektury raportu Twitter Trends październik 2018!

Do góry
Do góry

Podobne posty