Ostatnich kilkanaście dni przyniosło sporo zmian, przede wszystkim na Instagramie, który rozbudowuje możliwości sprzedażowe przed nadchodzącym okresem świątecznym i eksperymentuje z wyglądem profili.

Jeśli chcecie wiedzieć więcej, o tym, co zmieniło się w mediach społecznościowym, zapraszamy do lektury.

Nowości na Facebooku

Nowe zdarzenia w pikselu Facebooka

Piksel od niedawna zawiera osiem nowych zdarzeń standardowych:

 • Contact
 • Customize Product
 • Donate
 • Find Location
 • Schedule
 • Start Trial
 • Submit Application
 • Subscribe

Dzięki temu, można jeszcze lepiej i dokładniej analizować skuteczność komunikacji i zachowanie użytkowników poza Facebookiem.

Cofnij niechcianą wiadomość

To uczucie, kiedy wysyłasz wiadomość do nieodpowiedniej osoby… już wkrótce może odejść do przeszłości, bowiem Messenger wprowadza możliwość cofnięcia wysłanej wiadomości. Nie oznacza to jednak końca krępujących sytuacji, bo adresat zobaczy, że usunęliście wiadomość.

Facebook Watch dla “seniorów”

Połowa dorosłych użytkowników Facebooka nie wie o Facebook Watch – wynika z badań Diffusion Group. 24% kojarzy ten produkt, ale nigdy z niego nie korzystało. Jednocześnie, baza użytkowników Facebooka starzeje się. Dlatego platforma postanowiła wyprodukować programy skierowane do starszych użytkowników. Według informacji CNBC, Facebook ma w planach talk skowy, programy prowadzone przez “tradycyjnych celebrytów”, bardziej przypominające tradycyjną telewizję.  

Nowości na Instagramie

Walka z fałszywymi aktywnościami

Instagram ogłosił, że na poważnie bierze się do walki z fałszywymi kontami, treściami oraz aktywnościami. Tym razem na celownik platforma wzięła aplikacje zewnętrzne, które wykorzystują konta do masowego komentowania i lajkowania. Posiadacze kont połączonych z takimi aplikacjami otrzymają ostrzeżenie.

Jeszcze więcej więcej opcji sprzedażowych

Black Friday wyznacza początek najgorętszego okresu zakupowego w całym roku. W związku z tym, Instagram wprowadza nowe opcje sprzedażowe. Są to:

 • Możliwość otagowanych produktów w zakładce “zakupy”.
 • Możliwość dodania zakładki “Sklep” w profilu biznesowym
 • Tagi zakupowe w wideo

Nowe możliwości mają skrócić ścieżkę zakupową oraz ułatwić podjęcie decyzji o zakupie już na poziomie aplikacji.

Nowy wygląd profilu

Instagram ogłosił wprowadzenie zmian w wyglądzie profili osobistych i biznesowych. Zmiany będą widoczne w szczególności dla firm – nowy układ eksponuje więcej zakładek (np. wspomnianą zakładkę Sklep). Co ciekawe, wygląda na to, że Instagram postanowił przeprowadzić testy A/B na żywym organizmie – użytkownicy zobaczą różne warianty nowości.

 

O Autorze

Michał Wieczorek

Content Marketing Specialist

Baltic linguist, marketer, and music journalist in his free time. A big fan of good food and even better music.