Twitter Trends wrzesień 2018 – Polska mistrzem świata

Mistrzostwa świata w siatkówce w sporcie, kampania samorządowa w polityce – te dwa tematy zdominowały Twitter w sierpniu. O czym jeszcze ćwierkali polscy twitterowicze? Dowiecie się tego z najnowszego wydania raportu Twitter Trends przygotowanego przez Sotrender!

Sławy gratulują polskim siatkarzom na Twitterze

Zdecydowanie jednym z najważniejszych wydarzeń września były mistrzostwa świata w siatkówce mężczyzn odbywające się w Bułgarii i Włoszech. Polska reprezentacja powtórzyła wyczyn sprzed czterech lat i w finale pokonała Brazylię. Z gratulacjami pospieszyli m.in. najlepszy polski piłkarz Robert Lewandowski oraz prezydent Andrzej Duda. A my przyłączamy się gratulacji!

Twitter rozmawia o politykach

We wrześniu najczęściej wspominaną osobą na polskim Twitterze był premier Mateusz Morawiecki, który wyprzedził dotychczasowych liderów, kandydatów na prezydenta stolicy – Patryka Jakiego i Rafała Trzaskowskiego. Warto zauważyć duże wzrosty Roberta Biedronia i Barbary Nowackiej, którzy byli w ubiegłym miesiącu wspominani odpowiednio o 106% i 769% częściej niż w sierpniu.

Zapraszamy do lektury raportu Twitter Trends wrzesień 2018!

Do góry
Do góry

Podobne posty