Przegląd tygodnia #16 – Wirtualna rzeczywistość w twoim telefonie

Snapchat robi wszystko, aby pozyskać i utrzymać użytkowników. Czy krótkie seriale oraz rozwój wirtualnej rzeczywistości pomoże platformie w odbudowaniu swojej pozycji? Jeżeli jesteście ciekawi, co jeszcze zmieniło się w mediach społecznościowych w ubiegłym tygodniu zostańcie z nami.

Nowości na Facebooku

Sprawdź bezpieczeństwo swoich danych

25 września około 30 mln kont na Facebooku padło ofiarą ataku hakerskiego. Hakerzy uzyskali dostęp do cyfrowych kodów logowania, które pozwoliły im dostać się do danych użytkowników.  Możecie sprawdzić, czy padliście ofiarą ataku. Wystarczy wejść w ten link, a na dole pojawi się informacja o stanie bezpieczeństwa konta.

Facebook rozszerza program FMP

Gigant z Menlo Park reorganizuje swój program Facebook Marketing Partner, włączając w niego mniejsze agencje i niezależnych konsultantów. Celem jest pomoc reklamodawcom w tworzeniu kreacji na platformie a następnie ich mierzeniu. Zmiany zostały ogłoszone na corocznym szczycie partnerów marketingowych Facebooka. Nowa forma FMP jest już obecna w Ameryce Północnej i Europie Zachodniej.

Podłącz się do Portalu

Niedawno pisaliśmy o spekulacjach dotyczących wejścia Facebooka w świat hardware’u. Teraz o nowym urządzeniu wiemy wszystko.. Portal – bo tak się nazywa sprzęt-  jest już dostępny w sprzedaży. Urządzenie występuje w dwóch wariantach: z 10-calowym wyświetlaczem o rozdzielczości 1280 x 800 oraz z 15-calowym wyświetlaczem o rozdzielczości 1920 x 1080. Połączenia wideo można nawiązywać ze smartfonami i tabletami obsługującymi komunikator Messenger. Możliwe są połączenia grupowe do maksymalnie siedmiu osób jednocześnie. Portal ma również wbudowaną Alexę od Amazona, dzięki czemu możliwy jest dostęp między innymi do wyników sportowych czy pogody. Co więcej istnieje także możliwość kontroli inteligentnymi urządzeniami domowymi.

Trójwymiarowe zdjęcia na Facebooku

Facebook wprowadził nową opcję podczas publikowania zdjęć. Od 11 października możliwe jest tworzenie postów 3D na platformie. Aby stworzyć taki wpis należy zrobić zdjęcie w trybie portretu za pomocą smartfona z dwoma obiektywami, a następnie udostępnić je jako zdjęcie 3D na Facebooku.

Nowości na Instagramie

Instagram nawiązuje do początków Facebooka. Platforma pracuje nad funkcją pomagającą odnaleźć się studentom z tej samej uczelni. Usługa może przyciągnąć nowych użytkowników oraz przyczynić się do budowania lojalności wśród osób już korzystających z Instagrama.

Koniec przewijania zdjęć na Instagramie?

Instagram testuje nowy sposób przeglądania zdjęć na feedzie. W związku z wielkim sukcesem Stories, platforma chce zamienić przewijanie zdjęć na klikanie. Przeglądanie  postów ma wyglądać dokładnie tak jak na Instagram Stories.

Nowości na Snapchacie

Odkryj wirtualny świat ze Snapchatem

Snapchat wprowadził nową funkcję, dzięki której użytkownicy będą mogli oglądać seriale, a także stać się ich częścią. Snap Originals to nowa nazwa na ekskluzywne materiały wideo, które pojawią się w sekcji Eksploruj oraz w wyszukiwarce. Pierwszymi zapowiedzianymi tytułami są: komedia Co-Ed, thriller Class of Lies oraz dokument Endless Summer. Dodatkowo, dzięki funkcji Show Portal wykorzystującej rozszerzoną rzeczywistość każdy użytkownik będzie mógł przenieść się do ulubionego serialu.

Do góry
Do góry

Podobne posty