Nowości tygodnia #17 – Koniec clickbaitów?

YouTube wprowadza kolejne zmiany na swojej platformie. Należy do nich m.in. możliwość zakupu biletów na koncerty. Jeśli jesteście ciekawi co jeszcze się zmieniło, zostańcie z nami.

Nowości na Facebooku

Koniec z clickbaitowymi reklamami

Facebook podejmuje walkę z reklamodawcami tworzącymi niskiej jakości treści promocyjne, publikując poradnik dotyczący tworzenia reklam zgodnie jego standardami.

W poradniku znajdują się m.in. wskazówki, jakich reklam reklamodawcy powinni unikać:

  • publikowania clickbaitowych treści zachęcających do reakcji (polubienie, udostępnienie, komentarz),
  • reklam, które zmuszają użytkowników do kliknięcia w link, aby zrozumieć pełny kontekst opisu,
  • reklam wykorzystujących natarczywe nagłówki.

Ważną informacją dla reklamodawców jest to, że reklamy niskiej jakości będą miały zmniejszony zasięg lub zostaną odrzucone podczas aukcji.

Interaktywne reklamy

Gigant z Menlo Park wprowadza nowe opcje reklamowe dla właścicieli aplikacji. Według danych, jedynie 10-12% użytkowników pobierających aplikację korzysta z niej przez pierwsze 7 dni. Po 30 dniach odsetek aktywnych użytkowników spada do 4-5%. W związku z tym, Facebook proponuje interaktywne reklamy z możliwością dotarcia do nieaktywnych klientów, którzy pobrali aplikację, lecz przestali z niej korzystać.

Oznaczenia treści sponsorowanych

Kolejną zmianą na Facebooku jest wprowadzenie nowych etykiet informujących o płatnej współpracy. Przy wpisie sponsorowanym każdy użytkownik zobaczy z jaką marką współpracuje twórca, a także będzie mógł przeczytać krótką informację na temat samego twórcy, marki oraz ich wspólnego projektu. Co więcej, platforma zamierza pomagać markom w dotarciu do influencerów poprzez program Brand Collabs Manager. Medium planuje ekspansję z nową usługą poza Stany Zjednoczone.

Ankiety w reklamach wideo

Facebook testuje nową funkcję ankiet w reklamach wideo. Opcja ta  jest obecnie testowana przez niewielką grupę reklamodawców ze Stanów Zjednoczonych.

Nowości na LinkedIn

Obserwowanie ważniejsze od kontaktów

Mała zmiana nastąpiła również w wyglądzie strony użytkownika na LinkedIn. Kafelek “Obserwuj” zastąpił funkcję “Dodaj do sieci kontaktów”. Możliwość dodania osoby do sieci kontaktów pojawia się teraz po rozwinięciu kafelka z trzema kropeczkami.

Nowości na YouTube

Szybki zakup biletów

YouTube nawiązał współpracę z Eventbrite i Ticketmaster. Dzięki temu podczas oglądania teledysków na oficjalnych kanałach artystów, będziemy mogli zakupić bilet na ich koncert. Na stronę Eventbrite i Ticketmaster przekieruje nas kafelek znajdujący się tuż pod filmem.

Personalizowane reklamy w telewizorze

YouTube wprowadza nową opcję targetowania reklam skierowaną na telewizory. Dostępne będą także raporty dotyczące wyświetlanych reklam na ekranach TV. Więcej informacji znajdziecie tutaj.

Nowy sposób liczenia zaangażowania

10 sekund lub kliknięcie – to od teraz oznacza zaangażowanie w reklamę TrueView na YouTube. Skąd ta zmiana? Dotychczasowy pomiar – wyświetlenie 30 sekund reklamy i 30 dni na podjęcie działań – nie jest dokładnym odzwierciedleniem współczesnej ścieżki zakupowej, jak ten zaktualizowany (wyświetlanie 10 sekund reklamy i 3 dni na podjęcie działań po zaangażowaniu). W przypadku użytkowników, którzy klikną reklamę, zasady się nie zmieniają. Konwersja jest liczona zgodnie z ustawionym oknem konwersji (domyślnie jest to 30 dni).

Nowości na Twitterze

Strony seriali

W sam raz na trwającą serialową jesień, Twittera ogłosił powstanie event page’y dla poszczególnych odcinków seriali. Od tej pory fani będa mogli dyskutować o swoich ulubionych produkcjach w jeszcze wygodniejszy sposób. 

 

Do góry
Do góry

Podobne posty