Przegląd tygodnia #13 – Facebook znajdzie Twoją drugą połówkę

Gigant z Menlo Park rozpoczął oficjalne testy swojej nowej usługi randkowej – Facebook Dating. Czy nowa opcja będzie konkurencją dla najpopularniejszych aplikacji randkowych? Jeżeli jesteście ciekawi, jakie jeszcze zmiany zaszły w ubiegłym tygodniu w mediach społecznościowych, zostańcie z nami.

Nowości na Facebooku

Szukasz miłości? Facebook pomoże Ci ją znaleźć

Facebook Dating

Kolumbijczycy randkują przez Facebooka

Facebook wie o Tobie wszystko. Zna Twoich znajomych, rodzinę, zainteresowania i preferencje zakupowe. Dodatkowo gromadzi wszystkie Twoje rozmowy, zdjęcia i filmy. Zna ciebie lepiej niż ty sam. Dzięki wszystkim tym informacjom platforma może znaleźć idealnego partnera dla wszystkich samotnych serc. Właściwie to już to robi, bo rozpoczęły się pierwsze testy nowej aplikacji randkowej w Kolumbii. Facebook Dating jest oddzielną od Facebooka platformą. Użytkownicy zakładający konto w nowej aplikacji nie będą widoczni dla regularnych użytkowników Facebooka. Co więcej wprowadzony jest limit osób, które możesz oznaczyć jako atrakcyjne i wynosi on 100 profili na dobę. Użytkownicy nowej usługi mogą wgrać maksymalnie 12 zdjęć na swoje konto. Muszą także odpowiedzieć na 20 pytań dotyczących swoich preferencji. Czy to początek końca Tindera i podobnych aplikacji? Tak chyba myślą inwestorzy. Po ogłoszeniu powstania Facebook Dating, akcje Match Group do których należą: Match.com, Tinder oraz OKCupid spadły o 20%.

Facebookowa Strona może być członkiem grupy

Facebook pozwala niektórym Stronom stać się członkiem grup. Nowa opcja, która jest obecnie w fazie testów, daje możliwość komentowania, pisania postów oraz wchodzenia w inne interakcje z członkami grupy jako Strona biznesowa.

Nowości na Instagramie

Instagram przeszkoli z marketingu

Chciałbyś dowiedzieć się więcej na temat marketingu na Instagramie? Teraz możesz zaczerpnąć informacji u źródła. Instagram uruchomił bowiem internetowy kurs Blueprint – Instagram for Business. Szkolenie znajdziecie tutaj.

Zrób zakupy przez Instagram Stories oraz zakładkę Eksploruj

Zakupy na Instagram Stories

Zakupy na Instagram Stories

Instagram zaprezentował nową możliwość oznaczania produktów na Instagram Stories. Oznaczenie będzie prowadziło nas bezpośrednio do danego produktu wraz z ceną w aplikacji, skąd możemy zostać przekierowani do internetowego sklepu. Co więcej będzie także możliwość robienia zakupów przez zakładkę Eksploruj w której pojawi się nowy kafelek – zakupy.

Ruchome wiadomości prywatne

Od teraz w wiadomościach prywatnych na Instagramie istnieje możliwość komunikacji za pośrednictwem GIF’ów. Jest także możliwość wysłania losowego GIF’a, jednak pamiętaj, że zawsze robisz to na własną odpowiedzialność 🙂

Quizy w Instagram Stories?

Już niedługo zrobisz quiz w Insta Stories?

Kolejna zapowiedzią jest możliwość dodawania Quizów w Instagram Stories.

Nowości na YouTube

YouTube Gaming wreszcie dostępny

Ponad 200 milionów użytkowników ogląda codziennie wideo o treści gamingowej. W związku z tym YouTube wyszedł naprzeciw potrzebom użytkowników, uruchamiając nową platformę YouTube Gaming. W aplikacji można spersonalizować kanał na podstawie zainteresowań. Użytkownicy zobaczą także najpopularniejsze transmisje na żywo oraz trendujące filmy. YouTube Gaming posiada także segmentację gier i kanałów.

Nowości na Snapchacie

Znajdź produkt na Amazonie przez Snapchata

Amazon i Snapchat to dobrana para 😉

Snapchat prowadzi testy nad nową usługą, która wyszuka nam wybrany produkt w sklepie Amazon przez jego bezpośrednie namierzenie w aplikacji Snapchat. Wystarczy ustawić kamerę bezpośrednio na wybranym artykule lub kodzie kreskowym i zacząć nagrywanie. Kiedy przedmiot lub kod kreskowy zostanie rozpoznany, na ekranie pojawi się karta Amazon wraz z linkiem do danego produktu lub podobnych artykułów dostępnych w serwisie.

Nowości na Pintereście

Zrób zakupy przez Pinterest

Pinterest to kolejna platforma, która wchodzi w social selling za pomocą funkcji Shop The Look. Znaczniki Pinterest’s Look to małe kropeczki dodane do zdjęcia, dzięki którym użytkownicy mogą dokładnie zobaczyć produkty znajdujące się na danym pinie, a następnie po szybkim przejściu do sklepu dokonać ich zakupu.

Nowości na Twitterze

Tweetuj i oglądaj

 

Dzięki nowej aktualizacji będzie możliwe oglądanie wideo na Twitterze na pełnym ekranie i tweetowanie w tej samej chwili.

 

Do góry
Do góry

Podobne posty