Czy zastanawialiście się kiedyś nad tym ilu użytkowników odwiedza poszczególne platformy? Jeżeli tak, to zapraszamy do zapoznania się z infografiką, która przedstawia największe na świecie media społecznościowe wraz z liczbą aktywnych użytkowników oraz krajem pochodzenia aplikacji. Nikogo nie dziwi, że pierwsze miejsce na liście należy do Facebooka, a drugie do YouTube’a. Jednak warto zwrócić uwagę na chińskie media (WeChat, QQ, QZone, Tik Tok), które liczbą aktywnych użytkowników powoli doganiają zarówno media należące do Facebooka (Instagram, Whatsapp, Messenger), jak i Google (YouTube).

Co zmieniło się w mediach społecznościowych w poprzednim tygodniu? Zapraszamy do lektury.

Nowości na Instagramie

IG Shopping na horyzoncie?

Instagram według the Verge pracuje nad sposobem, by ułatwić zakupy w serwisie. Według COO Facebooka, Sheryl Sandberg, już 25 milionów firm korzysta z Instagrama, z czego 2 miliony to reklamodawcy. Co ciekawe, użytkownicy chętnie angażują się w także komunikację marek – ⅘ obserwuje przynajmniej jedno konto firmowe. Stąd też potrzeba stworzenia oddzielnej, zakupowej aplikacji.

Instagram pomaga rodzicom

Instagram publikuje poradnik dla rodziców dotyczący bezpieczeństwa nastolatków na platformie. Przewodnik został stworzony w celu wyjaśnienia jak zarządzać prywatnością, interakcjami i czasem na Instagramie. W poradniku znajdziemy także opis dostępnych narzędzi oraz informacje dotyczącego tego jak rodzice powinni rozmawiać ze swoimi dziećmi na temat Instagrama. Pytania do dyskusji zostały stworzone we współpracy z ekspertem ds. edukacji i mediów społecznościowych – Aną Homayoun.

Nowe warianty Stories i lepszy dostęp do emoji

Pierwsza nowość dotyczy Instagram Stories, gdzie pojawiły się nowe warianty efektu Super Zoom, a część dobrze znanych została zmodyfikowana. Do szerszego grona użytkowników dotarła również jedna z ostatnich aktualizacji – możliwość bezpośredniego użycia emoji w komentarzach pod postami.

Nowości na Facebooku

“Ekspresowe” reklamy

Facebook prezentuje nową opcję reklamową – Instant Experience, która zastąpi kanwę. Jak donosi platforma reklamy tego typu ładują się 15 razy szybciej niż standardowe witryny mobilne. Dostępne będą następujące formaty reklamowe:

 

Kup bilety lotnicze na Facebooku

Facebook wprowadza reklamy przeznaczone dla linii lotniczych, które umożliwią dotarcie do większej liczby potencjalnych podróżnych oraz bezpośredni zakup biletu.

Nowości na Twitterze

Podcasty na Twitterze?

W ubiegłym tygodniu Twitter ogłosił nowy format transmisji na żywo. Już niedługo będzie możliwe tworzenie transmisji bez obrazu. Jak donosi portal Social Media Today, aż 44% Amerykanów słucha transmisji na żywo. Co więcej, aż 80% z nich robi to systematycznie.

Zaznacz zakładką ciekawe treści


Twitter testuje możliwość możliwość tworzenia zakładek, czyli zaznaczania treści, do których użytkownik może powrócić w dowolnym momencie.

O Autorze

Natalia Sisik

Junior Analyst

Singing Tiktoker 🎵 Tik Tok 257k 📖 www.nataliasisik.pl