Witamy w naszym cotygodniowym przeglądzie #SocialMediaNews! Jakie zmiany i nowości wprowadziły Wasze ulubione platformy społecznościowe w minionym tygodniu? Sprawdzamy!

Facebook

Zdjęcia zamienią się w wideo

Facebook Creative Shop opracował nową usługę, która umożliwia reklamodawcom tworzenie skuteczniejszych reklam wideo z nieruchomych obrazów.

Opcja umożliwia markom maksymalizację wydajności reklam na Facebooku, bez nakładu pracy związanej z regularnym tworzeniem wideo. Pojawią się również różne możliwości animowania wideo, m.in.:

  1. Animacja obrazu przy dodaniu jednego lub dwóch elementów ruchu oraz dodatkowo możliwość dodania przycisku CTA (call-to-action), aby osiągnąć pożądany wynik biznesowy.
  2. Ożywienie elementów marki lub logo, aby promować rozpoznawalność marki oraz możliwość dodania karty CTA .
  3. Podkreślenie oferty rabatowej oraz możliwość dodania przycisku CTA.
  4. Demonstracja aplikacji, strony internetowej lub usługi oraz możliwość dodania przycisku CTA.

Mierz swoje działania w social media!

Facebook Gaming Creator

Facebook udoskonala usługę Facebook Gaming. Najnowszą zmianą jest wprowadzenie Gaming Creator, który ma ułatwić twórcom transmisje na żywo. Facebook, chcąc zachęcić twórców do korzystania z Facebook Gaming, sformułował  korzyści wynikające z członkostwa. Należą do nich głównie:

  1. Indywidualne wsparcie twórców przez Facebooka.
  2. Dostęp do wysokiej jakości streamingu.
  3. Usługa Facebook Star, która ma skupiać fanów gamera.
  4. Dostęp do nowo wprowadzanych usług, które są w fazie testów.
  5. Możliwość tworzenia społeczności.

Facebook zapowiedział także swoją obecność na największej imprezie gamingowej w Europie – Gamescom, która odbędzie się w tym tygodniu w Niemczech. Platforma opublikowała również statystyki dotyczące gier, aby podkreślić potencjał platformy dla takich treści.

Harmonogram wydarzeń

Facebook dodał nową opcję w konfiguracji wydarzenia, która umożliwia organizatorom wyszczególnienie harmonogramu eventu. Można dodać zarówno płatne jak i bezpłatne atrakcje, a także dodać godzinę zaplanowanych aktywności.

 

 

 

 

Instagram

Nowe funkcje dla prywatnych wiadomości

Instagram dodaje prywatne ankiety do prywatnych wiadomości (DMs) oraz możliwość użycia popularnych naklejek. Jeśli chcesz dodać ankietę do swojego wątku DM, po prostu wybierz odbiorców i dodaj naklejki lub ankiety – podobnie jak działa to w przypadku Instagram Stories.

Jest to najnowsza zmiana platformy, która ma na celu udoskonalenie bezpośrednich wiadomości. W maju Instagram dodał także grupowe rozmowy wideo w DM.

YouTube

Nowe możliwości dla twórców

Serwis YouTube oferuje nowe możliwości zarabiania dla najpopularniejszych twórców platformy.

Nowe opcje będą obejmowały między innymi płatne członkostwo oraz sklep twórcy.

LinkedIn

Rozwój grup

LinkedIn jest bliski ponownego uruchomienia grup dla swoich użytkowników z szeregiem nowych funkcji. Mają być one zintegrowane z główną aplikacją, ale będą pewne zmiany w sposobie ich działania, które mają uniemożliwić grupom spamowanie i samo-promocję.

Pierwsza aktualizacja dotyczyć będzie powiadomień o aktywności grupowej. Zapowiadane jest również wprowadzenie opcji dodawania wideo.

 

 

Mierz swoje działania w social media!

Snapchat

Nowy raport od Snapchata

Snapchat opublikował raport dotyczący swoich zarobków. Dane pokazują spadek liczby aktywnych użytkowników (-3 mln Daily Active Users) i tylko ograniczony wzrost średniego przychodu na użytkownika. Oznacza to, że platforma traci użytkowników oraz nie zarabia skutecznie na aktywnych userach. Jednak Snapchat podkreśla, że przewagą firmy jest wysoki „adresowalny zasięg”, który jest lepszy niż w większość innych platform (adresowany zasięg to ilość użytkowników do których dociera reklama w miesiącu).

Czy naprawdę możemy się spodziewać końca Snapchata w najbliższych miesiącach? Czas pokaże.