Przegląd tygodnia #7 – nowe funkcje w ramach Stron

Facebook nieustannie wychodzi naprzeciw swoim użytkownikom. Do siatki usprawnień dokłada m.in. funkcje ułatwiające zakup biletów na wyczekiwany film czy zamawianie jedzenia w ulubionej restauracji.

Jakie jeszcze zmiany zaszły w mediach społecznościowych w ubiegłym tygodniu? Sprawdzamy!

Facebook

1. Zmiany dla administratorów Stron

Ponad 80 milionów firm na świecie posiada swoją Stronę na Facebooku. W związku z tym, serwis wprowadza nowości, które mają zachęcić klientów do aktywności na stronie marki. Należą do nich m.in.:

  • Rekomendacje

Nowa funkcja pozwoli klientom zamieszczać rekomendacje dla Twojej firmy w formie tekstu, zdjęcia lub tagu. Opcja ta ma także pomóc osobom, które chcą wyszukać informacje na temat wybranej marki.

  • Działania

Facebook wprowadza także zestaw nowych przycisków akcji. Dzięki nim użytkownicy będą mogli między innymi: zamówić jedzenie przez aplikację lub umówić się na wizytę do fryzjera. Właściciel Strony będzie miał także do wyboru szablon Swojej strony oraz przycisk akcji najbardziej odpowiadający jego potrzebom.

  • Twoja historia

Zmieni się także widoczność historii Strony. Będzie ona widoczna po kliknięciu w zdjęcie profilowe. Obecnie Twoja Historię znajdziemy po prawej stronie Strony na Facebooku.

  • Informacje o firmie

Kolejną nowością jest wprowadzenie na Strony możliwości dodania menu, przedziałów cenowych, wydarzeń oraz ofert specjalnych.

  • Wydarzenia

Serwis wprowadza także sprzedaż biletów na wydarzenia oraz możliwość promocji wydarzeń.

  • Oferty pracy

Facebook planuje także dodać możliwość publikowania ofert pracy.

Mierz swoje działania w social media!

2. Mentorzy grup

Facebook dodaje nową opcję, która łączy mentorów i ich podopiecznych na grupach. Aby skorzystać z tej opcji, administratorzy grupy będą musieli najpierw utworzyć program mentoringu dla swoich członków. Po utworzeniu członkowie będą mogli się zarejestrować jako podopieczny. Administratorzy grup będą następnie łączyć ludzi według własnego uznania. Program ma pomóc w rozwoju osobistym członków grup.

Mentorzy w grupach na Facebooku

Mentorzy w grupach na Facebooku

3. Gry w wirtualnej rzeczywistości

Facebook udoskonala swoje interaktywne narzędzia. Tym razem platforma dodała możliwość grupowej rywalizacji podczas gier AR na czacie wideo w Messengerze.

 

Gra AR na czacie wideo w Messengerze

Gra AR na czacie wideo w Messengerze

Opcja będzie dostępna w dowolnym momencie podczas trwania wideo czatu. Maksymalnie sześć osób jednocześnie będzie mogło brać udział w grze. Aby wypróbować nową funkcję należy rozpocząć wideo czat, a następnie wybrać nową ikonę gwiazdki na ekranie i rozpocząć grę AR. Spowoduje to wysłanie powiadomienia o rozpoczęciu rozgrywki do wszystkich osób na czacie.

4. Autoryzacja Stron

Facebook wprowadza nową autoryzację dla administratorów Stron. Osoby, które nimi zarządzają, zostaną poproszone o ukończenie procesu autoryzacji, by w dalszym ciągu mieć możliwość publikowania treści. Wymagane będzie zabezpieczenie konta dwuskładnikowym uwierzytelnianiem i potwierdzeniem głównej lokalizacji kraju.

Nowe autoryzacje Stron na Facebooku

Nowe autoryzacje Stron na Facebooku

LinkedIn

575 milionów użytkowników

Serwis LinkedIn przekroczył właśnie liczbę 575 milionów użytkowników. Z tej okazji portal opublikował mapę pokazującą swoją popularność w danych regionach.

Mierz swoje działania w social media!

Już za tydzień zapraszamy na kolejny przegląd!

Do góry
Do góry

Podobne posty