Początek lata na YouTube przyniósł wręcz rewolucyjne zmiany. Jakie? Tego dowiecie się z najnowszego wydania YouTube Trends przygotowanego przez Sotrender.

Blowek wyprzedził Wardęgę

Stało się. Po wielu latach dominacji, SA Wardęga w czerwcu przestał być najpopularniejszym polskim twórcą na YouTube. Wyprzedził go Blowek, niegdyś minecraftowiec, dziś człowiek od wszystkiego, który żadnego wyzwania się nie boi. Co prawda, na koniec czerwca różnica między twórcami nie była duża, ale biorąc pod uwagę fakt, że Sylwester jest ostatnio mniej aktywny na YouTube, a Blowek ciągle dostarcza treści, można się spodziewać, że dystans między nimi będzie rósł.

Największe profile na polskim YouTube, czerwiec 2018

Największe profile na polskim YouTube, czerwiec 2018

Ooo, Mundialeiro!

Mundialowa gorączka opanowała YouTube. Oficjalny kanał polskiej reprezentacji w ubiegłym miesiącu zanotował 19 milionów wyświetleń, co pozwoliło mu awansować na pierwsze miejsce wśród kanałów sportowych w rankingu wyświetleń. Warto zauważyć, że kanał zanotował ich ponaddwukrotnie więcej niż znajdujący się na drugi miejscu Fit Lovers.

Kanały o największej liczbie wyświetleń w kategorii Sport, czerwiec 2018

Kanały o największej liczbie wyświetleń w kategorii Sport, czerwiec 2018

Małomiasteczkowy Dawid podbija polskie domy

Najpopularniejszym wideo miesiąca był najnowszy singiel Dawida Podsiadło, “Małomiasteczkowy”, zapowiadający nowy album artysty. Warto zauważyć, że Dawid pojawił się na czele majowego zestawienia jako część Orkiestry Męskiego Grania. Takiego powrotu po półtora roku przerwy w obecności w życiu publicznym można Podsiadle tylko pozazdrościć.

Najlepsze wideo na polskim YouTubie w czerwcu 2018

Najlepsze wideo na polskim YouTubie w czerwcu 2018

Co jeszcze wydarzyło się na YouTubie w czerwcu? Dowiecie się z pełnego wydania raportu YouTube Trends!

O Autorze

Michał Wieczorek

Content Marketing Specialist

Baltic linguist, marketer, and music journalist in his free time. A big fan of good food and even better music.