Twitter Trends maj 2018 – początek piłkarskich emocji

Największe polskie profile na Twitterze to niezmiennie konta tvn24, Roberta Lewandowskiego i papieża Franciszka, natomiast najsilniej twitterowiczów w maju angażował Tomasz Lis. Wraz z nadejściem iście letnich temperatur, spory na Twitterze nie ucichły, choć jest jeden temat, który łączy wszystkie strony polskiego Twittera – to nadchodzące mistrzostwa świata w piłce nożnej.

Co jeszcze działo się na Twitterze w maju? Zapraszamy do lektury najnowszego wydania raportu Twitter Trends przygotowanego przez Sotrender!

Koniec klubowego sezonu i początek mundialowej gorączki

Najczęściej wspominane profile klubów piłkarskich w maju 2018 - Twitter Trends

Najczęściej wspominane profile klubów piłkarskich w maju 2018 – Twitter Trends

Maj był w tym roku bardzo piłkarskim miesiącem. Z jednej strony zakończyły się rozgrywki LOTTO Ekstraklasy, tytuł mistrzowski obroniła Legia Warszawa, a z drugiej – mistrzostwa świata w Rosji tuż za pasem. Nowy-stary mistrz kraju był najczęściej wspominanym klubem sportowym w ubiegłym miesiącu. Mundialowe wzmożenie widać zarówno wśród najlepszych tweetów miesiąca, gdzie królowały przygotowania Roberta Lewandowskiego do misji Rosja 2018 oraz w wyraźnych awansach polskich reprezentantów i prezesa PZPN Zbigniewa Bońka w rankingach zaangażowania.

Kampania samorządowa nabiera rozpędu

Politycy, któych tweety wywyołały najwięcej aktywności - Twitter Trends maj 2018

Politycy, któych tweety wywołały najwięcej aktywności – Twitter Trends maj 2018

Choć do wyborów samorządowych pozostało jeszcze kilka miesięcy, a Państwowa Komisja Wyborcza nie ogłosiła jeszcze terminu wyborów, to nieoficjalna kampania wyborcza z dnia na dzień zyskuje na intensywności. Szczególnie jeśli chodzi o wyścig o fotel prezydencki w stolicy. Kandydaci dwóch największych partii – Patryk Jaki i Rafał Trzaskowski – zwiększyli swą aktywność nie tylko w mediach tradycyjnych, ale również w społecznościowych, co doskonale widać na Twitterze. Obaj utrzymują się w czołówce najczęściej wspominanych polityków, oraz okupują podium wśród polityków, których tweety wywołują najwięcej aktywności. Na jeden tweet Jakiego przypada średnio ponad tysiąc aktywności, a w przypadku Trzaskowskiego ten wskaźnik wynosi 901, co pozwoliło mu awansować w zestawieniu o 11 pozycji na wysokie trzecie miejsce.

Co jeszcze wydarzyło się na Twitterze w minionym miesiącu? Zapraszamy na najnowszy raport Twitter Trends maj 2018!

Do góry
Do góry

Podobne posty