W związku z wygranym grantem NCBiR, w Sotrenderze rozwijamy zespoły IT oraz Data Science, a także zatrudniamy doświadczonych pracowników na stanowiska managerskie. Nasz zespół urósł do 32 osób, to jednak nie koniec rekrutacji w najbliższym czasie.  Przeczytajcie, co działo sie u nas w ciągu ostatnich miesięcy!

Wygrany grant NCBiR

Jednym z ważniejszych wydarzeń ostatnich miesięcy był udział w konkursie NCBiR na dotację Research & Development w ramach programu “Szybka Ścieżka”, w którym w lutym 2018 r. Sotrender uzyskał 1. lokatę. We współpracy z najlepszymi krajowymi badaczami z Politechniki Wrocławskiej oraz Politechniki Warszawskiej rozpoczęliśmy realizację 30-miesięcznego projektu. W jego trakcie będziemy tworzyć rozwiązania wspomagające tworzenie treści i komunikację marek w social media w oparciu o machine learning, z wykorzystaniem przetwarzania języka naturalnego i rozpoznawania obrazu.

Otwarte rekrutacje

Mimo wielu ukończonych w ostatnim czasie procesów rekrutacyjnych, w dalszym ciągu Sotrender poszukuje nowych pracowników, m.in. w związku ze wspomnianą dotacją. Główny nacisk kładziony jest głównie na kandydatów na stanowiska takie jak: Python Backend Developer, Machine Learning Engineer, R Developer oraz Data Engineer. Poszukujemy również Account Managera do naszego działu sprzedaży.

Nowe siły w zespole Sotrendera

Szeregi Sotrendera na początku maja zasilił Paweł Obiedziński, obejmując nowo utworzone stanowisko Head of Revenue. Paweł będzie zarządzał działami sprzedaży, obsługi klienta oraz marketingu.

Paweł Obiedziński, Head of Revenue

Paweł Obiedziński, Head of Revenue

Ze sprzedażą związany jest od początku swojej kariery zawodowej, budując sukces wielu ecommercowych firm. Największe sukcesy sprzedażowe notował jako Dyrektor Sprzedaży w Grouponie oraz Head of Sales na region Europy Środkowo-Wschodniej w Foodpandzie. Ponadto wprowadził na rynek polski innowacyjny system gastronomiczny POS – Storyous oraz jako Country Manager uczestniczył w rebrandingu polskiego portalu Gastronauci w międzynarodowy brand – Zomato.

Swoje dołączenie do zespołu Sotrendera Paweł Obiedziński komentuje:

Sotrender jest wyjątkowo obiecującym produktem, który ma fenomenalny odbiór na polskim rynku. Największym wyzwaniem, które stoi przede mną jest sukces międzynarodowy, co daje wyjątkową motywację do dalszej pracy.

 

Marek Młodożeniec, badacz i analityk z wieloletnim doświadczeniem, na początku czerwca dołączył do zespołu Sotrendera na stanowisku Analityka Produktowego.

Marek Młodożeniec, Product Analyst

Marek Młodożeniec, Product Analyst

Poprzednio związany z Deloitte Consulting jako Data Scientist, wcześniej m.in. z MillwardBrown. Przez 6 lat pracował jako naukowiec, zajmując się m.in. psychometrią (eye-tracking, HRV). Wielokrotnie współpracował również z podmiotami państwowymi i międzynarodowymi, m.in. Komisją Europejską, Ośrodkiem Przetwarzania Informacji czy Uniwersytetem Warszawskim.

Współpracę rozpoczętą w listopadzie 2017 roku kontynuuje również Marcin Grodzicki na stanowisku Head of Product. Jako Product Manager z wieloletnim doświadczeniem specjalizuje się głównie w narzędziach opartych o dane oraz automatyce procesów.

Marcin Grodzicki, Head of Product

Marcin Grodzicki, Head of Product

Wcześniej związany m.in. z AGORA SA oraz startupami w Londynie, gdzie zdobywał znaczną część swojego doświadczenia zawodowego w międzynarodowym środowisku i był założycielem startupów, m.in. StartHolidays czy Resonance. Współorganizator Warszawskiej edycji spotkań ProductTank skierowanych do Product Managerów.

Ponadto w ostatnim czasie firmę zasilili specjaliści od machine learning oraz programiści – Python Developer oraz R Developer.

Jak ostatnie zmiany i wydarzenia podsumowuje Jan Zając, CEO Sotrendera?

 

Bardzo się cieszę, że dołączają do nas kolejne doświadczone osoby, które współpracowały w swojej karierze z wieloma czołowymi organizacjami w swojej branży, a tym razem zdecydowały się na wybranie właśnie naszej firmy. W ciągu kilku lat budowy firmy przekonałem się, że obecność doświadczonych specjalistów jest absolutnie kluczowa dla naszego szybkiego tempa rozwoju.

Za nami bardzo intensywne sześć miesięcy. Odnoszone sukcesy napędzają nas jednak do dalszej pracy i podejmowania kolejnych wyzwań. Jeśli chcielibyście dołączyć do naszego zespołu, z przyjemnością zapoznamy się z Waszymi CV, a być może również z Wami osobiście! Sprawdźcie, dlaczego naprawdę warto z nami pracować!

O Autorze

Klaudia Żyłka

Marketing Team Lead

Instagram, dogs, books and food lover. Former student at Warsaw University and Malmö University. Improving her marketing skills every day. Proud owner of DIMAQ certificate